Pociągi ruszą za granicę – Gazeta Kłobucka
Region

Pociągi ruszą za granicę

Wyjazd pociągiem na wakacje, także za granicę, znów stanie się możliwy. Już w najbliższych dniach.
Pociągi ruszą za granicę

TRANSPORT. Po koronawirusowej przerwie wrócą międzynarodowe połączenia kolejowe. Ta informacja może się przydać tym, którzy już planują letnie wyjazdy i na przykład wolą organizować sobie wyjazd samodzielnie

Ocena stanu zagrożenia epidemicznego oraz fakt otwarcia granic – to dwa czynniki, które spowodowały powrót do oferty międzynarodowych połączeń kolejowych. PKP Intercity 22-23 czerwca, a potem od 26 do 28 czerwca uruchomi szereg relacji pomiędzy kluczowymi miastami polskimi i w krajach regionu. Wśród wymienianych połączeń, z których znów skorzystają pasażerowie, są połączenia z Warszawy Wschodniej do Berlina, Wiednia, Ostrawy i Pragi, z Krakowa do Pragi i z Katowic do Wiednia, a także z Przemyśla do Ostrawy i Grazu. Można też rozglądać się za promocyjnymi, atrakcyjnymi cenami.
Dodatkowo w okresie wakacyjnym pojawią się od 26 do 27 czerwca pociągi obsługujące trasy do naszych południowych sąsiadów: z Gdyni do Żyliny i z Kołobrzegu, Świnoujścia, Helu i Łeby do Bohumina. W lipcu pojawią się bezpośrednie połączenia z Terespola do Budapesztu i Pragi oraz z Krakowa do Budapesztu. Kontynuowane będzie też przywracanie dalekobieżnych połączeń krajowych. Warto więc śledzić rozkłady w internecie, jeśli planuje się wyjazd koleją. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

biblioteka

Studia z wiedzy o regionie

Adam Świerczyński16 września 2020
pole

O co zapyta rachmistrz?

Jarosław Jędrysiak10 września 2020
woda-zasady

Za co można dostać mandat nad wodą?

Jarosław Jędrysiak10 września 2020
dzieci

Namawiają do programu Maluch Plus

Jarosław Jędrysiak10 września 2020
kalkulator

585 mln zł świadczeń postojowych

Adam Świerczyński9 września 2020
dzmw

Upamiętnili powstanie śląskie

Jarosław Jędrysiak31 sierpnia 2020