Pociągi ruszą za granicę – Gazeta Kłobucka
Region

Pociągi ruszą za granicę

Wyjazd pociągiem na wakacje, także za granicę, znów stanie się możliwy. Już w najbliższych dniach.
Pociągi ruszą za granicę

TRANSPORT. Po koronawirusowej przerwie wrócą międzynarodowe połączenia kolejowe. Ta informacja może się przydać tym, którzy już planują letnie wyjazdy i na przykład wolą organizować sobie wyjazd samodzielnie

Ocena stanu zagrożenia epidemicznego oraz fakt otwarcia granic – to dwa czynniki, które spowodowały powrót do oferty międzynarodowych połączeń kolejowych. PKP Intercity 22-23 czerwca, a potem od 26 do 28 czerwca uruchomi szereg relacji pomiędzy kluczowymi miastami polskimi i w krajach regionu. Wśród wymienianych połączeń, z których znów skorzystają pasażerowie, są połączenia z Warszawy Wschodniej do Berlina, Wiednia, Ostrawy i Pragi, z Krakowa do Pragi i z Katowic do Wiednia, a także z Przemyśla do Ostrawy i Grazu. Można też rozglądać się za promocyjnymi, atrakcyjnymi cenami.
Dodatkowo w okresie wakacyjnym pojawią się od 26 do 27 czerwca pociągi obsługujące trasy do naszych południowych sąsiadów: z Gdyni do Żyliny i z Kołobrzegu, Świnoujścia, Helu i Łeby do Bohumina. W lipcu pojawią się bezpośrednie połączenia z Terespola do Budapesztu i Pragi oraz z Krakowa do Budapesztu. Kontynuowane będzie też przywracanie dalekobieżnych połączeń krajowych. Warto więc śledzić rozkłady w internecie, jeśli planuje się wyjazd koleją. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
targ

Pomysł na wsparcie targowisk

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
wilk

Wilki blisko

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
owczarek

Psy potrzebują pomocy

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
paszport

Potrzebny paszport? Już można

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
autostrada

Węzeł Blachownia jest gotowy

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2020