Orzeszkowej i Prusa nie wyjdzie drogo – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Orzeszkowej i Prusa nie wyjdzie drogo

W Krzepicach mogą być zadowoleni. Dostali masę ofert na budowę dróg, a co jedna to tańsza.
Orzeszkowej i Prusa nie wyjdzie drogo

INWESTYCJA. Miasto ma spory wybór korzystnych ofert na budowę obu tytułowych osiedlowych ulic. I są to oferty dużo poniżej kwot, które wstępnie zakładano

Nie tak dawne są czasy, gdy w przetargach ofert składano niewiele, a ceny przebijały wszelkie wstępne szacunki i wymuszały pilne sesje rad i dosypywanie grosza na planowane inwestycje. Teraz sytuacja zmieniła się drastycznie. Samorządy korzystają na tym, że firmy pilnie poszukują zleceń i dochodów. Wśród tych, którzy na tej zmianie koniukntury skorzystają, są też Krzepice. O planowanej inwestycji w dwie drogi osiedlowe pisaliśmy nie tak dawno temu. Od tamtej pory miasto zdążyło już poznać oferty złożone przez firmy zainteresowane budową Prusa i Orzeszkowej. Wpłynęło tych ofert – uwaga – aż jedenaście! Krzepicki samorząd miał zarezerwowane na obie drogi nieco ponad 700 tysięcy złotych. Tylko jedna ze złożonych ofert przekracza tę kwotę. Reszta jest korzystniejsza – czasem nawet znacznie. Najtańsze ledwie przekraczają 440 tysięcy.
To znaczy, że nie tylko nie powinno być żadnego kłopotu z realizacją oczekiwań mieszkańców i budową obu dróg. To znaczy też, że miasto zaoszczędzi prawdopodobnie kilkaset tysięcy złotych. Na co przeznaczy oszczędności poprzetargowe? To już inna sprawa, wymagająca podjęcia formalnej decyzji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

synagoga

Remont synagogi może się rozpocząć

Jarosław Jędrysiak28 czerwca 2020
kino

Kino samochodowe w Krzepicach

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
gok-krzepice

Zajęcia w GOK-u ruszyły w poniedziałek

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2020
synagoga

Powinno starczyć kasy na bożnicę

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2020
laptopy

Kupili laptopy dla uczniów

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2020
wypadek

Tragedia na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak31 maja 2020