Chodnik za ponad 150 tysięcy – Gazeta Kłobucka
Podłęże Szlacheckie

Chodnik za ponad 150 tysięcy

Radni zaakceptowali wyższe niż wstępnie planowano wydatki na inwestycję przy drodze powiatowej
Chodnik za ponad 150 tysięcy

INWESTYCJA. Doczekają się chodnika mieszkańcy Podłęża Szlacheckiego. Kilka dni temu wybrano wykonawcę tej potrzebnej inwestycji

Nie wyglądało to może najlepiej zaraz po otwarciu ofert przetargowych, bo wobec zaplanowanych na chodnik w Podłężu stu tysięcy wszystkie propozycje, które wpłynęły od firm – choć było ich aż siedem – były droższe. Do tego niemało, bo w przedziale od ponad 150 do ponad 200 tysięcy złotych. Zapadły jednak decyzje, by podjąć realizację tego zadania. Chodzi tu, dodajmy, o budowę chodnika przy drodze powiatowej i radni 8 czerwca podjęli uchwałę w sprawie przejęcia tego zadania od powiatu wraz z korektą kwoty na wyższą niż wstępnie planowano.
Wybrana w ubiegłym tygodniu najtańsza z ofert przetargowych zakłada, że chodnik przy drodze powiatowej w Podłężu Szlacheckim powstanie za blisko 155 tys. złotych. Co zostanie zrealizowane ramach tej kwoty?
Powstanie prawie 365 metrów chodnika wraz ze zjazdami i niezbędnym uzupełnieniem zieleni – od skrzyżowania z drogą wojewódzką do posesji nr 44. Będzie to chodnik półtorametrowej szerokości. Ma być ukończony do końca sierpnia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podłęże Szlacheckie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Podłęże Szlacheckie

4

Sprzedadzą plac i zrobią boisko?

Jarosław Jędrysiak19 marca 2019