Pomysł na wsparcie targowisk – Gazeta Kłobucka
Region

Pomysł na wsparcie targowisk

Na świeże produkty wysokiej jakości jest popyt także w dużych miastach. Czy u nas, gdzie już nie każdy wytwarza je sam, nie przydałoby się wsparcie tego rodzaju handlu? Zresztą lokalnie produkuje się nie tylko żywność. ARCH.
Pomysł na wsparcie targowisk

HANDEL. Do 3 lipca potrwa nabór wniosków w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Śląskiego w zakresie pomocy na inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów

Do rozdysponowania są tu środki unijne na wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej (w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury). Konkurs odbywa się w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Od połowy czerwca samorządy mogą składać wnioski w urzędzie marszałkowskim, by uzyskać pomoc finansową na budowę lub przebudowę targowisk oraz obiektów budowlanych przeznaczonych na cele promocji lokalnych produktów (w tym zakup nowych urządzeń). O środki te mogą się starać gminy oraz powiaty i ich związki. Co istotne, adresatem są mniejsze i średnie samorządy, bo wyznaczono limit do 200 tysięcy mieszkańców miejscowości, w których inwestycje mają być realizowane. Odpadają więc z konkurencji największe miasta województwa.
Pula środków do rozdania wynosi 4,1 miliona złotych. I to kolejny nabór wniosków o dofinansowanie na tego rodzaju inwestycje. Zakłada się, że dofinansowanie może wynosić do dwóch trzecich łącznych kosztów kwalifikowanych projektów. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

pieniadze-640x400

Milion plus dla gmin?

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
wilk

Wilki blisko

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2020
owczarek

Psy potrzebują pomocy

Jarosław Jędrysiak29 czerwca 2020
paszport

Potrzebny paszport? Już można

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
pociag

Pociągi ruszą za granicę

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2020
autostrada

Węzeł Blachownia jest gotowy

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2020