Można się przyłączać do gazociągu – Gazeta Kłobucka
Opatów

Można się przyłączać do gazociągu

Gmina Opatów coraz bliżej gazu. Prace jeszcze trwają, ale już można wnioskować o podłączenie się. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Można się przyłączać do gazociągu

GAZYFIKACJA. Trwa gazyfikacja gminy Opatów. To na razie pierwszy etap, ale już można składać wnioski o przyłączenie się do sieci

Gmina Opatów jest w tej szczęśliwej sytuacji, że jako sąsiadka Krzepic nie musi czekać na budowę od lat zapowiadanego gazociągu, tylko korzysta z gazu z krzepickiej stacji, do której błękitne paliwo jest dowożone. To, jak warto przypomnieć, zasługa upartego „chodzenia” latami za załatwianiem gazyfikacji przez krzepicki magistrat i burmistrza Krystiana Kotynię. Sieć więc już powstaje – najpierw w Krzepicach, teraz też w Opatowie. I będzie można z niej korzystać, nim ten ciągle niebudowany gazociąg od południa w końcu do naszego powiatu dotrze.
Mieszkańcy gminy Opatów już mają trochę gotowej sieci gazowniczej na swoim terenie. Na razie – po tym, jak 31 stycznia tego roku podpisano umowę na realizację robót budowlanych – wzięto się za budowę gazociągów w Iwanowicach Dużych i Opatowie. Prace jeszcze trwają i będą kontynuowane – według planu – do końca października. W sumie przy głównych ulicach Iwanowic Dużych i Opatowa będzie to około 8,4 kilometra gazociągów średniego ciśnienia. I one właśnie umożliwią mieszkańcom przyłączenie się do sieci i korzystanie z gazu we własnych gospodarstwach domowych. Jak to jest wygodne mieć gaz z sieci, wie każdy, kto miał okazję z tego korzystać.
Wójt Bogdan Sośniak już dziś informuje za pośrednictwem gminnych publikacji, że mieszkańcy Opatowa i Iwanowic Dużych mogą składać wnioski o przyłączanie swoich posesji do sieci gazowej. Wnioski takie można składać online, więc nie trzeba się fatygować ani obawiać na przykład złapania wirusa podczas załatwiania takich spraw. Można też posłużyć się tradycyjną pocztą i wysłać wniosek na adres częstochowskiej gazowni. W każdym razie wszystkie niezbędne informacje łatwo znaleźć na stronie. Szczegóły związane z procesem przyłączeniowym dostępne są na stronie Polskiej Spółki Gazownictwa (wystarczy wpisać w przeglądarkę adres: psgaz.pl). Same wnioski elektroniczne są pod adresem: przylaczenie.psgaz.pl – i warto tam zajrzeć, wygodnie siedząc we własnym fotelu. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. ZORRO

    12 lipca 2020 at 18:56

    a w pierdołowie jak zwykle będziecie palić oponami , szmatami i resztkami szarych komórek, skora taka macie antywładze !!! Dlaczego nikt nie naciska, żeby gaz było ogólnie dostępny do wszystkich mieszkańców Gminy Kłobuck, tylko do tego to jeszcze trzeba się wyzbyć syndromu „Taplar” z Konopielki, wstyd i zenada !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Opatów

pieniadze

Majątki radnych z Opatowa

Jarosław Jędrysiak6 sierpnia 2020
ksiadz

„Czy ksiądz agituje?”

Jarosław Jędrysiak13 lipca 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Śmiecą w lasach, w rowach

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2020
oddali-kew

Honorowo oddawali krew

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
oddaj_krew

Oddaj krew w niedzielę

Jarosław Jędrysiak14 maja 2020
K - Decyzje rządu wpływają na gminę (2445) + fot

Wybrali, co zrobią w sołectwach

Jarosław Jędrysiak2 maja 2020