Place zabaw czynne od wtorku – Gazeta Kłobucka
Lipie

Place zabaw czynne od wtorku

Dzieci mogą znów korzystać z gminnych placów zabaw. Dorośli powinni jednak pamiętać o podstawach ostrożności, gdyż koronawirus wciąż zagraża, choć dziś w mediach temat ten ustąpił miejsca wyborom.
Place zabaw czynne od wtorku

REKREACJA. Od tego tygodnia można znów wybrać się z dziećmi na pobliski plac zabaw. Ograniczenie dostępu do tych obiektów już jest zniesione. Pozostają tylko powszechnie znane środki ostrożności

Z tymi placami to było tak, że niby już dużo wcześniej zezwolono na ich udostępnianie, ale szczegółowych wytycznych samorządom nie przekazano. Wiele gmin – mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, ale i pozostawanie w zgodzie z prawem – zdecydowało się odwlec moment ponownego otwarcia tych obiektów. Czasem podejmując tymczasem działania porządkowe, kontrolę stanu urządzeń i podobne czynności. Taki przedłużony okres zamknięcia placów zabaw obowiązywał też w gminie Lipie. Do tego tygodnia.
Od wtorku 7 lipca gminne place zabaw znów są dostępne dla małych mieszkańców tutejszych miejscowości i dla każdego, kto się tu z dziećmi zechce wybrać. Jak zapewniają w lipskim urzędzie gminy, przed otwarciem placów zabaw wszystkie urządzenia na nich dostępne zostały sprawdzone pod względem technicznym oraz poddane dezynfekcji. Wymieniono też piasek w piaskownicach. Oczywiście nadal obowiązują tu zasady zdrowego rozsądku i unikania ryzyka zarażania koronawirusem. Korzystanie z placów zabaw jest więc możliwe na zasadzie zachowania dobrze już wszystkim znanych zasad sanitarnych. Dzieci na taki plac powinny iść w towarzystwie domowników, z którymi przebywają na co dzień. Trzeba zabrać używane w tych szczególnych czasach środki zapewniające stosowną higienę. I w czasie pobytu na placu nie powinno się – pozwoliwszy dzieciom na zabawę – urządzać sobie pogaduch z sąsiadami, cisnąć się z nimi na ławce bez zachowania bezpiecznej odległości. No a jeśli ta odległość musi być mała, to trzeba wtedy zakładać maskę. Z tego obowiązku zwolnione są tylko dzieci do lat czterech.
Po powrocie z placu zabaw – jak po każdym powrocie do domu, zresztą nie tylko teraz, w roku pandemii, ale zawsze, jeśli się dba o higienę – należy dokładnie umyć ręce. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

wieloch

Szczepionka dla seniorów

Jarosław Jędrysiak24 października 2020
dezynfekcja

Ponowiono dezynfekcję miejsc publicznych

Jarosław Jędrysiak22 września 2020
wieloch

Będzie dalsza wymiana oświetlenia

Jarosław Jędrysiak25 sierpnia 2020
smieci

Podrzucił śmieci pod oczyszczalnię

Jarosław Jędrysiak25 sierpnia 2020
lipie9

Prawie milion dla gminy

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2020
michalak

Rozpoczęli nabór do żłobka

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020