Ubywa milionerów w kłobuckim – Gazeta Kłobucka
Powiat

Ubywa milionerów w kłobuckim

Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie i powiecie częstochowskim. Za to w powiecie kłobuckim jest ich mniej niż w zeszłym roku ARCH.
Ubywa milionerów w kłobuckim

FINANSE. Śląska KAS podsumowała zeznania podatkowe za rok 2019. Ze statystyk wynika, że w całym województwie śląskim dokładnie 3 435 osób zarobiło milion złotych i więcej. To o 199 więcej niż rok temu. Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie i powiecie częstochowskim. Za to w powiecie kłobuckim jest ich mniej niż w zeszłym roku

Zdecydowana większość osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. Stanowią oni blisko 92 proc. wszystkich śląskich milionerów.
Od kilku lat wzrasta również liczba osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł w PIT-37 (tj. m.in. ze stosunku pracy). Jeszcze parę lat temu było to kilkanaście osób, a w PIT-37 za 2019 r. dochody przekraczające milion wykazano u 136 osób. Listę milionerów otwiera Bielsko-Biała i powiat bielski (liczone razem) – tam zamieszkuje 406 milionerów. W stolicy województwa, Katowicach, zamieszkuje 301 osób wykazujących dochód powyżej miliona złotych. Najmniej milionerów zamieszkuje natomiast w Piekarach Śląskich (26 osób). Najwięcej milionerów przybyło w powiecie będzińskim (z 92 do 120). Również w powiecie lublinieckim liczba milionerów wzrosła – z 66 osób przed rokiem do 68.
Milionerów ubyło natomiast w Gliwicach i pow. gliwickim oraz w powiecie kłobuckim, Dąbrowie Górniczej, Żorach i Piekarach Śląskich. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Więcej w Powiat

senior

Start kampanii „Bezpieczny Senior”

Adam Świerczyński26 października 2020
kosciol

Wytyczne kurii na czas pandemii

Adam Świerczyński25 października 2020
termometr

Jak się zachować, kiedy mamy objawy COVID-19?

Adam Świerczyński24 października 2020
lok

Konkurs LOK i Polska

Jarosław Jędrysiak24 października 2020
kiepura

Starosta z koronawirusem

Jarosław Jędrysiak23 października 2020
zwierzeta-dzikie

Sporo kolizji z dzikimi zwierzętami

Jarosław Jędrysiak23 października 2020