Ubywa milionerów w kłobuckim – Gazeta Kłobucka
Powiat

Ubywa milionerów w kłobuckim

Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie i powiecie częstochowskim. Za to w powiecie kłobuckim jest ich mniej niż w zeszłym roku ARCH.
Ubywa milionerów w kłobuckim

FINANSE. Śląska KAS podsumowała zeznania podatkowe za rok 2019. Ze statystyk wynika, że w całym województwie śląskim dokładnie 3 435 osób zarobiło milion złotych i więcej. To o 199 więcej niż rok temu. Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim oraz Częstochowie i powiecie częstochowskim. Za to w powiecie kłobuckim jest ich mniej niż w zeszłym roku

Zdecydowana większość osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. Stanowią oni blisko 92 proc. wszystkich śląskich milionerów.
Od kilku lat wzrasta również liczba osób, które wykazują dochody przekraczające 1 mln zł w PIT-37 (tj. m.in. ze stosunku pracy). Jeszcze parę lat temu było to kilkanaście osób, a w PIT-37 za 2019 r. dochody przekraczające milion wykazano u 136 osób. Listę milionerów otwiera Bielsko-Biała i powiat bielski (liczone razem) – tam zamieszkuje 406 milionerów. W stolicy województwa, Katowicach, zamieszkuje 301 osób wykazujących dochód powyżej miliona złotych. Najmniej milionerów zamieszkuje natomiast w Piekarach Śląskich (26 osób). Najwięcej milionerów przybyło w powiecie będzińskim (z 92 do 120). Również w powiecie lublinieckim liczba milionerów wzrosła – z 66 osób przed rokiem do 68.
Milionerów ubyło natomiast w Gliwicach i pow. gliwickim oraz w powiecie kłobuckim, Dąbrowie Górniczej, Żorach i Piekarach Śląskich. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Więcej w Powiat

trybuny

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Adam Świerczyński4 sierpnia 2020
papierosy-policja

Wpadł handlarz lewym tytoniem

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2020
syreny

Jutro zawyją syreny

Jarosław Jędrysiak31 lipca 2020
laptop

Oszuści nie mają wakacji

Jarosław Jędrysiak29 lipca 2020
urna

Wybory „wirusowo” bezpieczne

Jarosław Jędrysiak28 lipca 2020
komputer

Ułatwienie w urzędach

Adam Świerczyński28 lipca 2020