Brak mentoli – jakie mam alternatywy? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

Brak mentoli – jakie mam alternatywy?

ARCH.
Brak mentoli – jakie mam alternatywy?

Jak wynika z „Raportu z ogólnopolskiego badania na temat postaw Polaków wobec zakazu sprzedaży papierosów” jedynie 34% palaczy wiedziało o tym, co ich czeka. Dwudziestego maja ze sprzedaży wycofane zostały papierosy mentolowe – a o ich zakazaniu mówiło się już od kilku lat. Postanowienie to stanowi element unijnej dyrektywy dotyczącej wyrobów tytoniowych. Autorzy nowych przepisów utwierdzili się w przekonaniu, że to właśnie charakterystyczny, mentolowy aromat utrudnia zerwanie z nałogiem. Część z dorosłych osób palących buntuje się przeciwko wprowadzonej dyrektywie twierdząc, że pozbawia ich to poczucia wolności, bo to oni sami powinni mieć prawo, aby decydować o tym co robią. Stawiając opór wprowadzonym obostrzeniom, zdecydowana większość stwierdziła, że nie rzuci nałogu całkowicie. Jednak, jak się okazuje, nie pozbawiono ludzi możliwości pozostania przy ulubionym aromacie mentoli – który wybierała ponad połowa palaczy.
Ze zdrowotnego punktu widzenia, każdy z dostępnych wariantów papierosów szkodzi. Wytwarzane przy spalaniu substancje smoliste powodują nie tylko raka płuc, ale i inne rodzaje nowotworów. Rząd liczy na to, że wprowadzony zakaz przełoży się na spadek liczby nałogowych palaczy. Palacze zostali postawieni przed wyborem: całkowicie zrezygnować z nałogu, spróbować tradycyjnej wersji używki lub skorzystać z dostępnych na rynku alternatyw. Takimi urządzeniami są na przykład e-papierosy czy dostępny od paru lat w Polsce podgrzewacze IQOS.
Papierosy elektroniczne posiadają zbiorniczki z płynem, w którego składzie znajduje się nikotyna, natomiast w tych drugich podgrzewamy wkłady z prawdziwym tytoniem. Podczas korzystania z tego urządzenia nie dochodzi do spalania tytoniu, w efekcie czego nie mamy do czynienia z wydzielaniem się substancji smolistych. Dodatkowo zarówno liquidy do e-papierosów, jak i wkłady do podgrzewaczy tytoniu dostępne są w mentolowych aromatach. Co ważne wiele niezależnych badań pokazuje, że aerozol z podgrzewaczy tytoniu zawiera zdecydowanie mniej substancji szkodliwych niż dym z papierosa. Warto też zauważyć, że nie pozostawia on także dokuczliwego zapachu na dłoniach i ubraniach. Są to produkty, które, jeżeli nie mamy sił zrezygnować z nikotyny – mogą pomóc w całkowitym rzuceniu palenia.
Warto jednak pamiętać, że najlepszą inwestycją dla naszego zdrowia i organizmu będzie całkowita rezygnacja z papierosów i nikotyny.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

radio-samochodowe

Czego słuchają kierowcy w Polsce? Oto najpopularniejsze hity za kółkiem

Ewa Chojnacka13 października 2020
oppo-prokop

Oppo zapowiada polską premierę nowych smartfonów. Marcin Prokop ambasadorem marki?

Ewa Chojnacka30 września 2020
mechanik

Serwis LPG – kiedy warto z niego skorzystać?

Ewa Chojnacka16 września 2020
btc

Polskie regulacje prawne przyczyną straty milionów we wpływach z podatków

Ewa Chojnacka3 września 2020
antra2

Tną najlepiej w regionie!

Ewa Chojnacka23 sierpnia 2020
inwald

CZAS NA POLSKĘ! CZAS NA INWAŁD!

Ewa Chojnacka1 lipca 2020