Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią – Gazeta Kłobucka
Powiat

Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

Zwiększy się liczba kibiców, którzy mogą wejść na stadiony. Publiczność może zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie.
Zmniejszenie ograniczeń związanych z pandemią

EPIDEMIA. Od 25 lipca zmniejszono niektóre ograniczenia związane z koronawirusem. Na piłkarskie stadiony równocześnie będzie mogło wejść więcej kibiców. Zmiany obejmą również branżę eventową, a także imprezy artystyczne i rozrywkowe oraz baseny. Nic nie zmieni się natomiast w przypadku zakrywania nosa i ust

Zwiększy się liczba kibiców, którzy mogą wejść na stadiony. Publiczność może zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie. Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.
Konferencje, targi, wystawy
Zmniejszenie obostrzeń obejmie także branżę eventową. Obniżony został maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów czy konferencji – na jedną osobę przypadać ma 2,5 m kw. Do tej pory było to 4 m kw.
Dodatkowo zniesiony został limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Targi czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń.
Baseny i aquaparki
W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie ma ograniczenia liczby uczestników. Pozostanie ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki będzie obowiązywać limit do 75 proc. obłożenia obiektu. Na basenach publiczność może zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).
Imprezy artystyczne i rozrywkowe
Od 25 lipca zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.
Mniejszy dystans społeczny
Dystans społeczny został skrócony. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca b to 1,5 metra. Jeśli nie będziemy mogli zachować dystansu w otwartej przestrzeni, pamiętaj my o zasłonięciu nosa i ust!
Dbajmy o siebie i innych
Sytuacja związana z COVID-19 w Polsce jest ustabilizowana, jednak epidemia trwa nadal i dlatego nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione. W dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, pamiętać o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej oraz często myć lub dezynfekować ręce. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Więcej w Powiat

policja

Ile prawek „leci” za prędkość?

Jarosław Jędrysiak29 września 2020
pasy

Znów łapali przy przejściach dla pieszych

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
klobuck

Powiat znów w żółtej strefie!

Jarosław Jędrysiak25 września 2020
policja8

Wysyp pijanych za kółkiem

Jarosław Jędrysiak23 września 2020
konopie

Uprawiali konopie na narkotyki

Jarosław Jędrysiak21 września 2020
drzewo

Weź drzewa i zasadź. Za darmo

Jarosław Jędrysiak18 września 2020