Przyjadą informować o programie Czyste Powietrze – Gazeta Kłobucka
Parzymiechy

Przyjadą informować o programie Czyste Powietrze

Ułatwieniem może być wizyta na miejscu – czyli tam, gdzie mieszkańcy mają blisko – Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze. ARCH.
Przyjadą informować o programie Czyste Powietrze

EKOLOGIA. Mieszkańcy, którzy są zainteresowani uzyskaniem dotacji w ramach programu Czyste Powietrze, będą mogli uzyskać potrzebne informacje na miejscu, u siebie

Program Czyste Powietrze, inaczej niż wcześniej zapowiadane także w naszym powiecie programy gminne, wymaga samodzielnego zainteresowania się sprawą ze strony mieszkańców. Tu po prostu o środki, które są do wzięcia, trzeba wystąpić samemu. Rzecz w tym, że nie zawsze chęci skorzystania z takiej pomocy towarzyszy wiedza, jak to zrobić.
Ułatwieniem może być wizyta na miejscu – czyli tam, gdzie mieszkańcy mają blisko – Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze. Takie mobilne biuro przyjedzie wkrótce do Parzymiech. Kiedy i gdzie dokładnie?
Wizyta mobilnego biura, a więc i okazja do zasięgnięcia informacji, będzie we wtorek 11 sierpnia w godzinach od 9.00 do 12.30. Mobilne biuro „zaparkuje” przy remizie w Parzymiechach (czyli przy Częstochowskiej 7). Będzie to okazja, by skorzystać z konsultacji prowadzonych przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
– Osoby zainteresowane aplikowaniem o środki w ramach programu Czyste Powietrze uzyskają informacje m.in. w zakresie zasad programu, wysokości dofinansowania, rozwiązań termomodernizacyjnych, a także będą mogły uzyskać pomoc przy wypełnieniu wniosku – podaje Beata Sośniak z Urzędu Gminy w Lipiu.
Warto też dodać, że niezależnie od wizyty mobilego biura informacje na temat programu Czyste Powietrze można zdobyć na bieżąco także w urzędzie gminy. Bezpłatnej pomocy w tym zakresie udziela tu, w ramach gminnego punktu konsultacyjnego, pracownik urzędu. Kontakt w tej sprawie jest dostępny pod telefonem 343 188 032, wewnętrzny 39. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Parzymiechy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Parzymiechy

chrzaszcz

Rzadkie okazy znaleziono w rezerwacie

Jarosław Jędrysiak30 września 2020
pogrzeb9

Hr. Krystyna Potocka spoczęła w Parzymiechach

Jarosław Jędrysiak22 września 2020
hydrant

Zrobią wodociąg przy dwóch ulicach

Jarosław Jędrysiak22 września 2020
jozef-mazur

Pan Józef Mazur skończył 100 lat!

Jarosław Jędrysiak20 lipca 2020
akademia

Wyjątkowa e-akademia

Jarosław Jędrysiak26 maja 2020
fg-1

Działki osiedla na sprzedaż

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2019