Motocyklista ranny w zderzeniu z autem – Gazeta Kłobucka
Panki

Motocyklista ranny w zderzeniu z autem

W zderzeniu z samochodem motocykliści zwykle odnoszą obrażenia.
Motocyklista ranny w zderzeniu z autem

POLICJA. Ze wstępnych ustaleń policjantów z kłobuckiej drogówki wynika, że kobieta kierująca osobową hondą podczas wykonywania skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa motocykliście jadącemu z przeciwka – podaje mł. asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej komendy policji

Kłobuccy kryminalni jeszcze wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku, ale ustalenia wstępne są już znane i pozwalają opisać, jak do niego doszło.
– W minioną sobotę, 8 sierpnia, około godziny 18.30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Doszło do niego na ul. Tysiąclecia w Pankach. Na miejsce skierowani zostali mundurowi, w tym policjanci z kłobuckiej drogówki, którzy między innymi wykonali oględziny miejsca i pojazdów biorących udział w zdarzeniu. W tych czynnościach udział brał również technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną – relacjonuje aspirant Raczyński.
Co się stało? Według wstępnych ustaleń jadąca w kierunku Przystajni 55-letnia kobieta, kierująca osobową hondą, podczas wykonywania skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa 18-letniemu motocykliście, jadącemu z naprzeciwka. W zderzeniu jednośladu z samochodem motocyklista odniósł obrażenia ciała i w związku z tym musiał trafić do szpitala w Częstochowie. Wiadomo obecnie, że oboje kierujący – mieszkańcy gminy Panki – w chwili zdarzenia byli trzeźwi. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili natomiast, że młody mężczyzna biorący udział w zdarzeniu nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem.
Wypadek spowodował czasowe zamknięcie ulicy Tysiąclecia w Pankach i wymusił kierowanie ruchu objazdami. Teraz nad wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku kłobuccy śledczy pracują pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W sprawie wypowiedzą się biegli, w tym od rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych. Policja apeluje też o kontakt do świadków tego zdarzenia. Kto ma coś do przekazania, może się kontaktować w dowolny sposób, także przez numer alarmowy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

beczka

Chemikalia na Dworcowej

Jarosław Jędrysiak23 października 2020
panki

Jednak zmiany na skrzyżowaniu

Jarosław Jędrysiak18 października 2020
stolido_11

Galeria Stollido obchodzi 11 urodziny !

Ewa Chojnacka13 października 2020
flaga

W Pankach też chcą flagę

Jarosław Jędrysiak13 października 2020
bujak

Koronawirus w urzędzie gminy!

Jarosław Jędrysiak9 października 2020
policja

Zderzenie dwóch szkolnych autobusów w Pankach. Wśród rannych dzieci

Ewa Chojnacka24 września 2020