Przyjechali zrobić włamanie – Gazeta Kłobucka
Kamyk

Przyjechali zrobić włamanie

Policja zrobiła to, czego najbardziej oczekuje społeczeństwo: zapobiegła przestępstwu i ocaliła mienie przed kradzieżą. Brawo! Bandyci są w rękach wymiaru sprawiedliwości. POLICJA KŁOBUCK
Przyjechali zrobić włamanie

POLICJA. „Gościnne występy” przestępców z sąsiedniego powiatu częstochowskiego w Kamyku. Na szczęście udaremniono ich plany

W nocy ze środy na czwartek w zeszłym tygodniu policji zgłoszono, że jakieś nieznane osoby kręcą się z latarkami przy jednym z domów na ulicy Szkolnej w Kamyku. Na miejsce skierowano patrol policyjny, by sprawdzić, co się dzieje. Okoliczności zdecydowały też, że od razu skierowano w tej rejon także wsparcie z komisariatu we Wręczycy.
– Podczas sprawdzania posesji oraz zabudowań, których dotyczyła uzyskana informacja, mundurowi z kłobuckiej „patrolówki” ustalili, że w domu nie ma domowników, natomiast widoczne były ślady obecności innych osób. Po kilku minutach stróże prawa zatrzymali dwóch ukrywających się na posesji mężczyzn. Zatrzymani byli ubrani w stroje moro i wysokie buty. Jeden nosił ciemną czapkę, a drugi kominiarkę. Poza tym policjanci znaleźli przy nich m.in. latarkę, duży nóż, pałkę teleskopową, młotek i siekierę – relacjonuje mł. asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej komendy policji.
Tacy to „goście” odwiedzili mieszkańców Kamyka podczas ich nieobecności w domu. Sprawdzenie terenu, które podjęli policjanci, ujawniło też, że w pobliżu stoi terenówka na obcych numerach. Spoza powiatu. Ciepły silnik nie pozostawiał wątpliwości. A to, co było w aucie – tym bardziej.
– Przez okna widać było, że w środku znajdują się m.in. łomy i przenośne radiostacje. Przy jednym z mężczyzn odnaleziono kluczyki do tego samochodu, natomiast właściciela pojazdu nie było wśród zatrzymanych – opisuje dalej Raczyński.
Przeszukanie auta dało kolejne efekty. Znaleziono woreczek z białym proszkiem, który po wykonaniu wstępnych testów okazał się amfetaminą.
– W toku wykonywanych czynności śledczy ustalili, że odnalezione narkotyki należały do właściciela samochodu, mieszkańca powiatu częstochowskiego, który usłyszał zarzuty karne dotyczące posiadania nielegalnej substancji. Podejrzany przyznał, że odnaleziona amfetamina należała do niego – dodaje policjant.
To były skuteczne łowy policji. I – całe szczęście – nieudana „robota” bandytów.
– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił postawić dwóm mężczyznom zatrzymanym „na gorącym uczynku” zarzuty karne usiłowania włamania. Podejrzani to: 40-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego oraz 33-letni mieszkaniec Częstochowy. Dokładne okoliczności całej sprawy wyjaśniają kłobuccy kryminalni pod nadzorem częstochowskiego prokuratora, który wobec wszystkich podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – podsumowuje Kamil Raczyński. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    21 sierpnia 2020 at 15:58

    A w powiacie Kłobuckim kradną aż furczy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kamyk

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kamyk

radar

123 na godzinę przez wieś

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2020
zakrzewski

Osiem ofert – i wszystkie za drogie

Jarosław Jędrysiak8 czerwca 2020
K - Dom nauczyciela do remontu (846) + fot

Dom nauczyciela do remontu

Jarosław Jędrysiak24 marca 2020
K - Seniorzy lubią być razem 1

Seniorzy lubią być razem

Jarosław Jędrysiak11 marca 2020
ewf

Starczy na most i drogę?

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2019
ktoma

Kto ma zrobić parking przy ośrodku?

Jarosław Jędrysiak9 kwietnia 2019