Eksperci Akademii WSB na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym – Gazeta Kłobucka
Region

Eksperci Akademii WSB na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym

XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 2-4 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. EECPOLAND.EU
Eksperci Akademii WSB na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym

WYDARZENIE. XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 2-4 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Swoją obecność w debatach potwierdzają przedstawiciele biznesu, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy. Akademia WSB jest partnerem tego wydarzenia, a jej przedstawiciele wezmą udział w panelach dyskusyjnych

Przed nami kilkadziesiąt debat i trzy dni dyskusji dotyczących trendów i zjawisk o kluczowym znaczeniu dla przyszłości gospodarki i perspektyw jej rozwoju. Sesje dotyczyć będą m.in. zmian w systemie kształcenia, nowych kompetencji pracowników, zarządzania w czasie kryzysu oraz zdolności przystosowania firm i instytucji do zmiennych warunków otoczenia.
12. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), organizowana w szczególnych okolicznościach, odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Wyjątkowy charakter wrześniowego Kongresu wynikać będzie nie tylko z możliwości przeprowadzenia bezpośrednich rozmów, ale także z szerszego wymiaru wydarzenia – stacjonarne sesje EEC transmitowane będą online. Więcej o środkach bezpieczeństwa podczas #EEC2020 tutaj.
Po raz kolejny do grona partnerów wydarzenia dołączyła Akademia WSB. W części poświęconej elastycznemu zarządzaniu jednym z panelistów będzie rektor Akademii WSB – dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Eksperci porozmawiają o tym, jak organizacje zareagowały na pandemię, czy zdały egzamin z nieprzewidywalności oraz o tym, że zdolność przystosowania firm i instytucji do zmiennych warunków otoczenia to istotny wyznacznik ich efektywności. Będzie także mowa o elastyczności działań, struktur oraz menedżmentu i załogi. Nie zabraknie również dyskusji o nowych kompetencjach pracowników, podatności na zmiany, samodzielności i delegowaniu zadań. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak łączyć permanentną gotowość do zmiany z konsekwencją w działaniu?
Z kolei w sesji pn. „Kadry dla cybergospodarki” będzie mowa o zmianach w systemie kształcenia – jego modelach, celach, wyzwaniach. Jak kształcić ludzi kreatywnych, elastycznych, wszechstronnych? Co powinien umieć „pracownik przyszłości”? Które specjalizacje i jakie warunki pracy są wyzwaniem dla edukacji? Między innymi na te pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci, wśród których zasiądzie dr Marcin Lis – prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem.
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zostaną również poruszone tematy związane m.in. z kulturą i wartościami. Ekspertem Akademii WSB będzie dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna – prorektor ds. nauki i kształcenia, dziekan Wydziału Nauk Stosowanych AWSB. Rozmowa dotyczyła będzie strat, ograniczeń i aktualnych problemów świata kultury. Eksperci poruszą też m.in. kwestie znaczenia kultury i jej instytucji dla życia społecznego, tożsamości, edukacji i rozwoju cywilizacyjnego.
Pełna agenda dostępna jest na stronie wydarzenia.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

sad-czestochowa

Sądy anulują mandaty za brak masek

Ewa Chojnacka19 października 2020
a1

Ostatnie prace na obwodnicy Częstochowy

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
K - PATRONAT - Górnicza1

W tym roku ”Barbórka” będzie inna. Spółki górnicze i związki zawodowe odwołują imprezy

Ewa Chojnacka16 października 2020
wieczorek-jaroslaw

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek na kwarantannie

Ewa Chojnacka16 października 2020
urzad-pracy

Skorzystaj z dotacji i załóż firmę

Ewa Chojnacka14 października 2020
blaszcz

Błaszczykowski niestety poza kadrą polski

Ewa Chojnacka14 października 2020