Gwarancyjne poprawki na autostradzie – Gazeta Kłobucka
Region

Gwarancyjne poprawki na autostradzie

Naprawa nierówności ma się dokonać do końca września. W ramach gwarancji na autostradę.
Gwarancyjne poprawki na autostradzie

INWESTYCJA. Autostrada jest piekielnie droga. Wiemy też, że w naszym regionie powstawała szybko. Jeszcze w grudniu, podczas konferencji prasowej na budowanej A1, pytaliśmy o pewne detale jakości jej wykonania. Teraz drogowcy wykrywają pewne niedoskonałości. Co ważne, nikt nie macha na to ręką.

– Wszelkie nieprawidłowości oraz odstępstwa od warunków kontraktowych zostaną usunięte w ramach gwarancji staraniem i na koszt wykonawcy – podkreślają służby prasowe Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jest okazja. Na jezdni autostrady pomiędzy węzłami Częstochowa Blachownia i Częstochowa Południe stwierdzono nierówności. Na niedługim odcinku około 300 metrów. Wiadomo, autostrada to spore prędkości, powinna być gładka jak stół, żeby nikt nie stracił panowania nad pojazdem. Drogowcy zachowują się tu bardzo odpowiedzialnie.
– Egzekwujemy od wykonawcy należyte wykonanie jezdni. Niezwłocznie po stwierdzeniu nierówności służby drogowe przystąpiły do zabezpieczenia i monitoringu miejsca oraz wprowadzenia ograniczeń prędkości. Jezdnia autostrady na tym odcinku została objęta monitoringiem geodezyjnym oraz wprowadzono ograniczenie prędkości do 110 kilometrów na godzinę. Jednocześnie przystąpiono do ustalenia przyczyn powstania nierówności. W opinii rzeczoznawcy stwierdzono nadmierne zawilgocenie wodą opadową i penetrację wody gruntowej w korpus autostrady, która w końcowym efekcie spowodowała wypłukanie luźnego materiału i powstanie nierówności jezdni – informują w GDDKiA.
Na razie wykonano drenaż, by woda dalej nie podmywała jezdni. Już od pewnego czasu monitoruje się, jakie są efekty. Natomiast przewiduje się, że naprawa nierówności będzie wykonana do końca września.
– Wykonawca, w ramach obowiązków gwarancyjnych i na własny koszt, przystąpi do naprawy nawierzchni – podkreślają drogowcy.
Dodajmy, że nierówność nawierzchni autostrady powstała na odcinku, którego wykonawcą było konsorcjum firm BERGER Bau Polska z Wrocławia oraz BERGER Bau z Bawarii. Nadzór inwestorski prowadziła firma Mott MacDonald Polska z Warszawy. Trasa na tym odcinku została oddana do użytku 2 sierpnia 2019 roku. Autostrada objęta jest dziesięcioletnim okresem gwarancji. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. SKL

    26 sierpnia 2020 at 19:20

    Zapadniętą kostkę na dukcie pieszym przy węźle Lgota od strony stacji paliw Orlen ktoś poprawi, czy takie dziadostwo już na zawsze tam pozostanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

1

Akt oskarżenia w sprawie molestowania małoletniej córki

Jarosław Jędrysiak28 października 2020
kamper

Nie masz pomysłu jak spędzić urlop ? Podpowiadamy.

Ewa Chojnacka26 października 2020
urzad-wojewodzki-katowice

Zawieszone działanie instytucji

Jarosław Jędrysiak25 października 2020
pur_project

PUR PROJECT – OCIEPLENIA PIANĄ PUR

Ewa Chojnacka25 października 2020
mdm_energy

Producent Domów Energooszczędnych

Ewa Chojnacka24 października 2020
hh

FUNDACJA SZLACHETNY GEST – TROSZCZY SIĘ O DZIECI LECZONE ONKOLOGICZNIE

Ewa Chojnacka23 października 2020