Podrzucił śmieci pod oczyszczalnię – Gazeta Kłobucka
Lipie

Podrzucił śmieci pod oczyszczalnię

Śmieci wylądowały nie tam, gdzie powinny.
Podrzucił śmieci pod oczyszczalnię

PROBLEM. Dziś każdy musi mieć kosz i płacić za odbiór śmieci. Czemu zatem wciąż zdarza się, że w lasach czy w miejscach publicznych porzucane są śmieci? Ostatnio skarżą się na to w Lipiu

– Pomimo wielu działań, jakie gmina podejmuje w zakresie gospodarki odpadami, ciągle odnotowujemy przypadki pozostawiania śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Taka sytuacja miała również miejsce w poprzednim tygodniu, kiedy to mieszkaniec naszej gminy późnym wieczorem podrzucił różnego rodzaju odpady pod bramę oczyszczalni ścieków – informuje Bożena Wieloch.
Wójt gminy Lipie ma w związku z tym apel do mieszkańców – i podkreśla w nim, że każda z posesji wyposażona jest w odpowiednie pojemniki i worki, a zgromadzone śmieci odbierane są w każdej ilości. Z kolei odpady wielkogabarytowe czy zużyty sprzęt elektryczny i opony oddaje się już od lat podczas cyklicznych akcji. Gminy mają też punkty selektywnej zbiórki odpadów. Jeśli ktoś już coś wywozi od siebie, może po prostu zawieźć tam. Miejsca takie mają zwykle wyznaczone godziny, kiedy są czynne. Dziś kontakt z nimi nie stanowi też żadnego problemu nie do rozwiązania.
Jeśli ktoś śmieci porzuci, właściciel terenu musi je usuwać na własny koszt. Jeśli odpady wylądują na terenie gminnym, to gmina zapłaci za ich umieszczenie tam, gdzie być powinny. Koszty usuwania śmieci ostatecznie ponoszą więc wszyscy mieszkańcy. Nie znamy powodów, dla których ktoś zdecydował się porzucić śmieci pod oczyszczalnią, ale wydaje nam się, że można poszukać lepszych rozwiązań niż takie. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Lipianin

    26 sierpnia 2020 at 20:54

    Czemu?, a no jak gospodarstwo ma jeden kosz 120 litrów to tak się dzieje i będzie działo ,co sprytniejsi podjada i wyrzuca przy cmentarzu czy blokowisku. Ale w sumie śmieci śmieciami, a co z wylewaniem szamba na pole ? Takie ciche przyzwolenie w gminie apropo oczyszczalni a to też ekologia ważna sprawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Lipie

wieloch

Szczepionka dla seniorów

Jarosław Jędrysiak24 października 2020
dezynfekcja

Ponowiono dezynfekcję miejsc publicznych

Jarosław Jędrysiak22 września 2020
wieloch

Będzie dalsza wymiana oświetlenia

Jarosław Jędrysiak25 sierpnia 2020
plac_zabaw

Place zabaw czynne od wtorku

Jarosław Jędrysiak14 lipca 2020
lipie9

Prawie milion dla gminy

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2020
michalak

Rozpoczęli nabór do żłobka

Jarosław Jędrysiak17 maja 2020