Satyra nie tylko polityczna – Gazeta Kłobucka
Humor

Satyra nie tylko polityczna

Satyra nie tylko polityczna


Dzisiaj zaczynamy od Popowa. To niewielka gmina pod Działoszynem, ale jeszcze w naszym powiecie. Otóż w Popowie jest taki temat, że wójt zamknął w urzędzie koronawirusa. Najpierw chciał zamknąć budynek urzędu dla mieszkańców, ale mu sanepid zalecił, że jak już wirus w urzędzie jest, to lepiej będzie go tam zamknąć. Wójt zamknął wirusa w piwnicy, ale ten miał się przemieścić go gabinetu pani sekretarz. W tym czasie sekretarz miała być w pracy, więc też musiała zostać z koronawirusem. Przynajmniej na jakiś czas. Trwają negocjacje, czy wirus wypuści panią sekretarz, czy może sam się wypuści do innych gabinetów. Śledzimy sprawę, bo wójt jest przerażony.


Pozostajemy chwilę jeszcze w gminie Popów, bowiem są takie wieści, że koronawirusa mają też Ukraińcy z Popowa. Jak się dowiedzieliśmy, skok liczby potwierdzonych zakażeń ma związek z wykryciem wirusa u 18 pracowników z Ukrainy, którzy najpierw przebywali w Wąsoszu, a następnie zostali przeniesieni do Chałkowa w gminie Lipie. Obecnie sanepid sprawdza, czy do Chałkowa przeniósł się też wirus, czy może tylko Ukraińcy. Cały Chałków też tym żyje. Wójt Bożena Wieloch też tym żyje, ale do Chałkowa nie chce jechać.


Teraz lecimy do Wręczycy. Rozwiązaniem problemu wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców peryferyjnych miejscowości zajął się tam wójt. W związku z powyższym uruchomiono w gminie Wręczyca Wielka komunikację miejską.
Głównym celem jest tu umożliwienie przemieszczania się publicznym transportem po terenie gminy. Na razie będzie to pilotażowy program i komunikacja będzie działała w soboty i niedzielę. W soboty mają być przywożeni mieszkańcy z dyskoteki z Częstochowy do centrum Wręczycy, a stąd dalej będą wywożeni na peryferia gminy. W niedzielę z kolei mieszkańcy z peryferii będą dowożeni do lokalnych parafii. To, czy będą odwiezieni po mszy, zależy, ile na tacę dają. Wójt jest bardzo zadowolony z rozwiązania.


Teraz niepokojące wieści. Od 12 do 30 września na terenie województwa – ale z pominięciem naszego powiatu – zrzucana będzie z samolotów szczepionka przeciwko wściekliźnie, przeznaczona dla lisów. Dlaczego nasze lisy nie mogą być jak inne lisy i nie będą zaszczepione – zapytaliśmy organizatora zrzutu. Oto odpowiedź, jaką uzyskaliśmy: „Szanowna Pani, w nawiązaniu do pytania ja chciałem zapytać, czy Pani wie, ile lisów jest w kłobuckich lasach? Otóż my nie wiemy, a jak wiadomo, na ślepo zrzucać nie będziemy”.


Ostatnia sprawa dzisiaj to interwencja mieszkańca. Otóż napisał do nas pan Heniek z prośbą o interwencję radiową. Chodziło mu o to, aby wszystko, co napisał, nagłośnić. Pan Heniek poszedł do geodezji, a tam nic nie działa, bo mają wirusa. Ale nie tego znanego z telewizji, ale takiego pospolitego, komputerowego. W związku z prośbą pana Heńka nagłaśniamy całą sytuację, licząc, że zajmie się tym pan starosta Heniek.

Napisał Konrad Ziębicki
* Opisywane sytuacje mają charakter wyłącznie humorystyczny

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Humor

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Humor

satyra1610

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka19 października 2020
satyra0910

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 października 2020
satyra2509

Satyra nie tylo polityczna

Redakcja28 września 2020
satyra1809

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka21 września 2020
satyra1109

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka13 września 2020
satyra0409

Satyra nie tylko polityczna

Ewa Chojnacka9 września 2020