Pijany kierował citroenem – Gazeta Kłobucka
Borowianka

Pijany kierował citroenem

Zgłoszenie przyjęto na dyżurce w komendzie policji i na miejsce od razu skierowano patrol. POLICJA KŁOBUCK
Pijany kierował citroenem

POLICJA. To jedna z tych sytuacji, w których przypadkowy świadek zareagował właściwie i pomógł wykluczyć możliwość drogowej tragedii. Zatrzymany został kompletnie pijany kierowca

– Zdecydowana i szybka reakcja świadka, który postąpił w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”, prawdopodobnie pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Do zdarzenia doszło w Borowiance, na parkingu jednego ze sklepów ogólnospożywczych. Przypadkowy świadek uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy citroena, którego sposób poruszania się autem, wygląd zewnętrzny oraz wyczuwalna od niego silna woń alkoholu wskazywały na to, że może być nietrzeźwy – relacjonuje mł. asp. Joanna Wiacek-Głowacz, rzeczniczka kłobuckiej policji.
Świadek, który zobaczył nietrzeźwego mężczyznę usiłującego odjechać autem, próbował mu odebrać kluczyki od samochodu. Ten jednak był wobec takich prób agresywny i reagował wulgaryzmami. W związku z takim rozwojem sytuacji świadek niezwłocznie powiadomił o sytuacji kłobuckiego dyżurnego policji. A ten – skierował na miejsce drogówkę.
– Okazało się, że citroenem kierował 50-letni mężczyzna, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu! Na nieodpowiedzialnego kierowcę, mieszkańca gminy Kłobuck, czekają teraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd – dopowiada oficer prasowa policji.
Reakcja świadka zasługuje na pochwałę. Kompletnie pijany kierowca mógł nawet na krótkim odcinku zrobić komuś krzywdę. Przyzwolenie na to, aby ktoś w takim stanie siadał za kierownicę, to zgadzanie się na drogowe tragedie. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

  1. Czytelnik

    4 września 2020 at 13:58

    Brawo za odwagę dla Pana który udaremnił dalszą jazdę pijanemu. Oby więcej było takich ludzi. Smutne jest jednak, że na wsiach raczej się chroni pijących i źle patrzy na ludzi którzy takie sytuacje zgłaszają.

  2. Anonim

    4 września 2020 at 09:45

    Pijak też zwierzę , a każdy pijak za kierownicą , to Śmierć w oczach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Borowianka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Borowianka

K - Nie żyje 70-latek przejechany przez samochód (1646) + fot

Nie żyje 70-latek przejechany przez samochód

Jarosław Jędrysiak15 grudnia 2019
K - Wywrócił ciężarówkę, zablokował drogę (610) + fot

Wywrócił ciężarówkę, zablokował drogę

Jarosław Jędrysiak26 października 2019