Powrót do szkół? Powiat radzi czekać – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, Krzepice

Powrót do szkół? Powiat radzi czekać

Zalecone zostało rozpoczęcie roku szkolnego w kłobuckich placówkach od nauki zdalnej – przynajmniej do 11 września. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Powrót do szkół? Powiat radzi czekać

EDUKACJA. Aż sześciokrotny wzrost liczby zakażonych koronawirusem w powiecie kłobuckim w sierpniu spowodował, że zarząd powiatu wydał rekomendację dotyczącą rozpoczęcia nauki w szkolnych klasach dopiero od 11 września

Powiat wydał tę rekomendację konkretnie dla dyrektorów tych szkół, dla których jest organem prowadzącym – czyli dla trzech zespołów szkół średnich w Kłobucku i dla Zespołu Szkół w Krzepicach. Zalecone zostało rozpoczęcie roku szkolnego w tych placówkach od nauki zdalnej – przynajmniej do 11 września.
Podstawą rekomendacji jest odnotowany wzrost liczby zakażeń – od 11 przypadków aktywnych 1 sierpnia do 73 w dniu 26 sierpnia – gdy wydano rekomendację. Jak łatwo policzyć, postawą rekomendacji był wzrost zakażeń o ponad 600 procent. A wiemy skądinąd, że liczba odnotowanych przypadków w kolejnych dniach jeszcze w powiecie urosła.
Zarząd powiatu, po przeanalizowaniu sytuacji, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, zgodnie z sugestiami wielu instytucji i naukowców, zarekomendował ten dodatkowy okres „kwarantanny”. Okres dwóch tygodni jej trwania nie jest przypadkowy. To dwa tygodnie od końca wakacji, czyli zarazem dwa tygodnie od najpóźniejszych powrotów z urlopów i wakacji. Rekomendacja nie oznacza decyzji. Przypomnijmy tu, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało trzy możliwe sposoby funkcjonowania szkół od września. Obok klasycznego nauczania w salach lekcyjnych to także nauczanie zdalne oraz hybrydowe. W wielu komentarzach medialnych podkreśla się, że procedury nie są tu dla wszystkich przejrzyste. A ciężar sprawy i konieczność decyzji zepchnięto na samorządy i przede wszystkim dyrektorów szkół.
W naszym powiecie – mamy i takie sygnały już od zeszłego tygodnia – osobnym problemem pozostaje kwestia organizacji dojazdu do szkół średnich w obecnych warunkach i po zmianach w komunikacji publicznej, których doświadczyliśmy w ostatnich miesiącach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, Krzepice

wilki

Na co pójdzie kasa z dni miasta?

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2020
dni-klobucka

Dni Kłobucka i Krzepic – co z nimi w tym roku?

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2020
akademia-przedsiebiorczosci

Akademia Przedsiębiorczości w Kłobucku i Krzepicach

Ewa Chojnacka22 października 2019
alarmyy

Fałszywe alarmy bombowe w kłobuckich szkołach!

Jarosław Jędrysiak12 maja 2019
gaz

Gaz będzie za niecały rok

Jarosław Jędrysiak29 sierpnia 2018
hgh

Idą po burmistrza!

Jarosław Jędrysiak27 sierpnia 2018