Chcą mieć maszt na flagę – Gazeta Kłobucka
Przystajń, powiat

Chcą mieć maszt na flagę

Czy w danej gminie maszt stanie, a flaga na nim zawiśnie – przynajmniej w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” – zdecyduje też zaangażowanie mieszkańców. ARCH.
Chcą mieć maszt na flagę

AKCJA. Niedawno ogłoszono projekt „Pod biało-czerwoną”. W ramach tego programu rząd sfinansuje postawienie masztów i zawieszenie flag narodowych w tych polskich gminach, które do niego dołączą

Czy w danej gminie maszt stanie, a flaga na nim zawiśnie – przynajmniej w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” – zdecyduje też zaangażowanie mieszkańców. Bo to oni są aktywnymi uczestnikami projektu. Celem jest godne upamiętnienie polskiego zwycięstwa nad armią bolszewicką w roku 1920. No i przy okazji wyrażenie dumy z naszych barw narodowych i przywiązania do nich.
Udział w projekcie mogą brać wszystkie gminy powiatu kłobuckiego. Piszemy akurat o Przystajni – bo władze tej gminy zaapelowały do swych mieszkańców, by włączyli się w akcję i oddali głos na swoją gminę. W internecie. Potrzebne sto głosów poparcia. Oddaje się je elektronicznie, na stronie www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/. Zachęcamy! Flag narodowych u nas ciągle mało. A są kraje, gdzie spotyka się flagi państwowe niemal na każdym kroku. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przystajń, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Przystajń, powiat

traktor

Odpady rolnicze też można zbierać

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2020
libidza

Już pachnie świętami

Redakcja8 kwietnia 2017