Spada liczba zarażonych – Gazeta Kłobucka
Powiat

Spada liczba zarażonych

Zagrożenie COVID-19 w powiecie w tym tygodniu na szczęście zaczęło maleć. W poprzednim tygodniu otarliśmy się o tak zwaną strefę czerwoną.
Spada liczba zarażonych

ZDROWIE. W tym tygodniu liczba zakażonych koronawirusem w powiecie kłobuckim – u których takie zakażenie potwierdzono – spadła wreszcie znów poniżej 50 osób. Gdy piszemy te słowa, nie ma jeszcze decyzji, ale jest szansa, że dobiegnie końca nasz „pobyt” w tak zwanej żółtej strefie

O wpisaniu powiatu na listę tych ze strefy czerwonej lub żółtej decyduje liczba zakażonych w stosunku do liczby mieszkańców. U nas przekroczenie połowy setki chorych wepchnęło powiat do strefy żółtej – z przywróceniem części ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. Do strefy czerwonej trafilibyśmy, gdyby chorych było ponad stu. Do tej setki dobiliśmy na początku września. Ale jej nie przekroczyliśmy. Od końca sierpnia mamy też już dwie śmiertelne ofiary koronawirusa w naszym powiecie.
Na szczęście wzrost liczby zakażonych okazał się krótkotrwały. W tym tygodniu już mamy wyraźne spadki. We wtorek odnotowano w końcu liczbę zakażonych poniżej pięćdziesięciu – dokładnie 45 osób. Jeśli ten trend nie odwróci się w drugiej połowie tygodnia w niekorzystnym kierunku, kolejny komunikat o liście powiatów polskich zaliczonych do stref żółtej i czerwonej powinien być dla nas pocieszający. Mamy szansę wrócić do strefy zielonej, w której ograniczenia będą tylko takie, jak na większości obszaru kraju. Możliwe, że tak się stanie już w momencie, gdy ten numer trafi do druku. Albo trochę później. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

policja

Ile prawek „leci” za prędkość?

Jarosław Jędrysiak29 września 2020
pasy

Znów łapali przy przejściach dla pieszych

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
klobuck

Powiat znów w żółtej strefie!

Jarosław Jędrysiak25 września 2020
policja8

Wysyp pijanych za kółkiem

Jarosław Jędrysiak23 września 2020
konopie

Uprawiali konopie na narkotyki

Jarosław Jędrysiak21 września 2020
drzewo

Weź drzewa i zasadź. Za darmo

Jarosław Jędrysiak18 września 2020