Pilnują w pobliżu szkół – Gazeta Kłobucka
Powiat

Pilnują w pobliżu szkół

Policja szczególnie aktywna jest w pobliżu szkół. Chodzi o bezpieczeństwo tych, którzy wrócili do nauki w klasach i muszą tam bez ryzyka dotrzeć.
Pilnują w pobliżu szkół

POLICJA. Okolica szkół zawsze kojarzy się z możliwą obecnością na drodze dzieci. Dla bezpieczeństwa, po powrocie uczniów do szkół, takim miejscom przygląda się policja. Warto o tym wiedzieć także jeśli jest się po prostu kierowcą

– Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci przystąpili do działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Nadrzędnym celem akcji jest zminimalizowanie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kłobuccy mundurowi, szczególnie w pierwszych dniach nauki, czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowo-wychowawczych – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Te najmłodsze dzieci czasem dopiero poznają drogę do szkoły. Autorytet policjanta może tu pomóc w nauczeniu się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Czasem okazuje się, że trzeba zasalutować i to rodzicom przypomnieć, że w samochodach, którymi przewożone są dzieci, potrzebne są foteliki. No i że trzeba zapinać pasy. Często się też zdarza, że podwożący swoje pociechy do szkoły zatrzymują się w miejscach niedozwolonych, a przez to mogą stwarzać zagrożenie dla innych osób, także dla pieszych. Mundurowi zabierają też ze sobą radary i sprawdzają, jakimi prędkościami jeździ się w pobliżu szkół. Warto o tym wszystkim wiedzieć z dwóch powodów. Pierwszy to po prostu bezpieczeństwo własne i innych. Drugi wiąże się z tym, że właśnie w pobliżu szkół niefrasobliwość i ignorowanie przepisów może się spotkać z karą – a tej to już chyba każdy chciałby uniknąć.
Policja dodaje do zestawu informacji coś jeszcze.
– Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych – uzupełnia policjantka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

policja

Ile prawek „leci” za prędkość?

Jarosław Jędrysiak29 września 2020
pasy

Znów łapali przy przejściach dla pieszych

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
klobuck

Powiat znów w żółtej strefie!

Jarosław Jędrysiak25 września 2020
policja8

Wysyp pijanych za kółkiem

Jarosław Jędrysiak23 września 2020
konopie

Uprawiali konopie na narkotyki

Jarosław Jędrysiak21 września 2020
drzewo

Weź drzewa i zasadź. Za darmo

Jarosław Jędrysiak18 września 2020