Kto trafi do domu opieki? – Gazeta Kłobucka
Powiat

Kto trafi do domu opieki?

Wkrótce seniorzy trafią pod opiekę dziennego domu opieki medycznej. Kłobucki ZOZ jest jednym z zaledwie kilku w województwie, którym przyznano na to środki.
Kto trafi do domu opieki?

OPIEKA ZDROWOTNA. Na przełomie października i listopada przeprowadzona zostanie rekrutacja osób niesamodzielnych w wieku ponad 65 lat do dziennego domu opieki medycznej

Za możliwością przeprowadzenia takiego naboru podopiecznych i uruchomienia domu opieki stoją finanse. Te, w kwocie prawie 1,2 miliona złotych, Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku pozyskał w ramach wojewódzkiego konkursu, do którego jednostka przystąpiła ze wsparciem starostwa. Warto tu podkreślić, że chętnych do wzięcia wsparcia było aż 67, a tylko 8 otrzymało wsparcie. W tym nasz ZOZ. Wypada to uznać za sukces – i dobrze wykonaną robotę. Wniosek z Kłobucka był trzeci na liście rankingowej wśród tych prawie siedemdziesięciu z całego województwa.
Pozyskane środki – uzupełnione kilkuprocentowym wkładem spoza dotacji – wykorzystane będą w okresie od 1 października tego roku do 30 listopada roku przyszłego. Dzięki nim powstanie 15 miejsc opieki medycznej dla osób w wieku powyżej 65 roku życia. Takich, których stan zdrowia wymaga świadczeń pielęgnacyjnych, opiekuńczych i rehabilitacyjnych, ale które nie muszą być leczone w oddziałach szpitalnych.
Łącznie uczestnikami projektu ma być 60 osób niesamodzielnych. Z opieki DDOM (dziennego domu opieki medycznej) skorzystają całkowicie bezpłatnie. Zakłada się, że długość pobytu w placówce będzie ustalana indywidualnie przez lekarzy. Będzie to co najmniej 30 dni, a najwyżej 120 dni roboczych.
Jak informuje starostwo powiatowe, realizacja projektu zapewni edukację zdrowotną, usprawnianie ruchowe, niezbędne badania diagnostyczne oraz specjalistyczne konsultacje lekarskie, nadto zapewnienie wyżywienia wraz z ograniczeniem bariery dojazdu (będzie bezpłatny transport osób niesamodzielnych z miejsca zamieszkania do domu opieki medycznej i powrót do miejsca zamieszkania). Dodatkowo wsparciem zostaną objęci również opiekunowie osób niesamodzielnych. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. الذهبي

    16 września 2020 at 15:19

    Thanks for featuring the gorgeous pictures– so open to a
    feeling of reflection. https://github.com/Pricegoldnow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

policja

Ile prawek „leci” za prędkość?

Jarosław Jędrysiak29 września 2020
pasy

Znów łapali przy przejściach dla pieszych

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
klobuck

Powiat znów w żółtej strefie!

Jarosław Jędrysiak25 września 2020
policja8

Wysyp pijanych za kółkiem

Jarosław Jędrysiak23 września 2020
konopie

Uprawiali konopie na narkotyki

Jarosław Jędrysiak21 września 2020
drzewo

Weź drzewa i zasadź. Za darmo

Jarosław Jędrysiak18 września 2020