Serwis LPG – kiedy warto z niego skorzystać? – Gazeta Kłobucka
Pozostałe artykuły

Serwis LPG – kiedy warto z niego skorzystać?

Serwis LPG – kiedy warto z niego skorzystać?

Instalacja gazowa wciąż jest bardzo powszechnym rozwiązaniem, pozwalającym znacznie zmniejszyć wydatki na paliwo. Niestety, bez regularnego serwisowania może wygenerować duże koszty i przysporzyć wielu problemów. Kiedy warto zdecydować się na serwis LPG i co trzeba o nim wiedzieć?

Jak często decydować się na serwis LPG?
Wśród wielu kierowców panuje błędne przekonanie, że przy regularnym wykonywaniu przeglądów swojego auta nie muszą oni osobno kontrolować sprawności instalacji gazowej. Choć rzeczywiście coroczne obowiązkowe badanie techniczne obejmuje również sprawdzenie instalacji LPG, co jest powodem wyższych cen przeglądu dla aut z gazem, jest to bardzo pobieżna czynność, podczas której diagności mogą nie wykryć wszystkich nieprawidłowości. Warto pamiętać, że instalacja gazowa wymaga osobnego przeglądu, który powinno się wykonywać regularnie.

To, jak często należy przeprowadzać serwis LPG, zależy od trwałości zastosowanych filtrów gazu. Producenci zazwyczaj zalecają przegląd po przejechaniu 10-15 tysięcy km. W wielu autach instalacja sama upomni się o przegląd za pomocą odpowiedniego sygnału dźwiękowego – w takim wypadku warto możliwie jak najszybciej umówić się na badanie techniczne LPG.

Oczywiście serwis LPG należy odwiedzić także w każdej sytuacji, kiedy wydaje nam się, że instalacja nie działa prawidłowo – np. pobiera za mało lub za dużo gazu czy powoduje problemy z jednostką napędową. 

Gdzie wykonać serwis instalacji gazowej?
Przegląd instalacji gazowej najlepiej wykonać w punkcie specjalizującym się właśnie w LPG. Jeśli auto posiada fabrycznie założoną instalację, należy skierować się do autoryzowanego punktu obsługi, natomiast jeśli była ona zamontowana później – do dowolnego serwisu. Przy wyborze specjalisty warto kierować się jego doświadczeniem i opiniami klientów, posiadających ten sam model auta lub taką samą instalację gazową. 

Co obejmuje przegląd instalacji LPG?
Serwis LPG to dość złożone badanie, jednak nie trwa ono zazwyczaj długo – w dobrym punkcie obsługi powinno zająć około 30 minut. Obejmuje takie czynności, jak:
• wymianę filtrów gazu, na których zbierają się zanieczyszczenia z paliwa,
• kontrolę szczelności instalacji LPG,
• oczyszczenie reduktora,
• sprawdzenie stanu przewodów i opasek,
• diagnostykę komputerową.

Dokładne badanie i serwis LPG, przeprowadzony przynajmniej raz w roku, pozwoli uniknąć poważniejszych usterek i zapewni sprawne działanie nie tylko instalacji, ale i całego pojazdu.

Dlaczego warto serwisować auto z LPG?
Instalacja gazowa to bardzo przydatna modyfikacja, dzięki której można dużo zaoszczędzić na paliwie. Jeśli nie jest regularnie sprawdzana w dobrym serwisie LPG, może jednak przysporzyć wielu kłopotów – począwszy od większego spalania, przez pogorszenie osiągów auta, po poważne awarie jednostki napędowej. Aby uniknąć dużych wydatków na remont auta, należy co 10-15 tysięcy km koniecznie odwiedzać sprawdzony serwis, który zadba o prawidłowe działanie instalacji.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pozostałe artykuły

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Pozostałe artykuły

radio-samochodowe

Czego słuchają kierowcy w Polsce? Oto najpopularniejsze hity za kółkiem

Ewa Chojnacka13 października 2020
oppo-prokop

Oppo zapowiada polską premierę nowych smartfonów. Marcin Prokop ambasadorem marki?

Ewa Chojnacka30 września 2020
btc

Polskie regulacje prawne przyczyną straty milionów we wpływach z podatków

Ewa Chojnacka3 września 2020
antra2

Tną najlepiej w regionie!

Ewa Chojnacka23 sierpnia 2020
15

Brak mentoli – jakie mam alternatywy?

Redakcja31 lipca 2020
inwald

CZAS NA POLSKĘ! CZAS NA INWAŁD!

Ewa Chojnacka1 lipca 2020