Studia z wiedzy o regionie – Gazeta Kłobucka
Region

Studia z wiedzy o regionie

Do tej pory ze wsparcia skorzystało 70 nauczycieli z 20 jednostek samorządu terytorialnego województwa śląskiego.
Studia z wiedzy o regionie

EDUKACJA. 20 września upływa termin składania dokumentów na podyplomowe studia z wiedzy o regionie. Ich prowadzenie jest efektem porozumienia zawartego pomiędzy Województwem Śląskim a Uniwersytetem Śląskim w Katowicach

Opłata za studia wynosi 4 tys. zł. Koszt ten może zostać podzielony między samorząd województwa śląskiego, organ prowadzący szkołę, w której nauczyciel pracuje, oraz nauczyciela. Do tej pory ze wsparcia skorzystało 70 nauczycieli z 20 jednostek samorządu terytorialnego województwa śląskiego.
Inauguracja pierwszej edycji podyplomowych studiów z wiedzy o regionie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się 16 lutego 2018 r. w sali Sejmu Śląskiego. Była ona odpowiedzią na potrzebę zgłaszaną przez środowiska nauczycielskie oraz środowiska kultury w regionie.
Studia podkreślają wagę edukacji regionalnej, dają możliwość pogłębiania wiedzy o wszystkich częściach Śląska funkcjonujących w województwie śląskim, o Zagłębiu, Żywiecczyźnie, ziemi częstochowskiej, o regionalnych tradycjach i obyczajach. Program obejmuje nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale też praktyczne i zajęcia terenowe. Zajęcia systematyzują i poszerzają wiedzę z zakresu historii, socjologii, geografii i przyrody, dziedzictwa kulturowego i sztuki oraz literatury i odmian językowych niezbędnych do realizacji programu edukacji regionalnej. Oferta studiów realizowana jest w części w terenie – słuchacze mają możliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc na Śląsku, biorą udział w warsztatach praktycznych, prelekcjach, spotkaniach z ludźmi działającymi na rzecz krzewienia śląskiej kultury. Absolwenci studiów zostaną przygotowani do organizowania i prowadzenia projektów związanych z edukacją regionalną, w tym interdyscyplinarnych zajęć z tego zakresu w szkołach na różnych szczeblach kształcenia.
W tym roku w związku z sytuacją epidemiczną przewidziane jest – w razie konieczności i w porozumieniu ze słuchaczami – przeniesienie zajęć (także praktycznych i terenowych) w przestrzeń wirtualną.
Nabór prowadzony jest przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. (as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Więcej w Region

prokuratura-katowice

Katowice. Klub sportowy jak pralnia pieniędzy

Ewa Chojnacka28 września 2020
policja9432

Pijany traktorzysta z 3-letnim wnukiem w kabinie jeździł po wsi

Ewa Chojnacka24 września 2020
jolanta-widera-z-rudy-slaskiej

Mieszkanka Śląska była w kwarantannie 80 dni, miała wykonane aż 24 testy

Ewa Chojnacka24 września 2020
writ

Najpiękniejszy ceglany budynek na świecie jest w Katowicach! To Wydział Radia i Telewizji UŚ

Ewa Chojnacka24 września 2020
l

Pra-Polak z jaskini Stajnia – żył już ponad sto tysięcy lat temu!

Ewa Chojnacka18 września 2020
pole

O co zapyta rachmistrz?

Jarosław Jędrysiak10 września 2020