Złapał pijanego, dostał podziękowanie – Gazeta Kłobucka
Powiat

Złapał pijanego, dostał podziękowanie

Odpowiedzialna obywatelska postawa została doceniona.
Złapał pijanego, dostał podziękowanie

POLICJA. Uzasadniona i odpowiednia interwencja obywatelska zapobiegła potencjalnej drogowej tragedii. Za jej podjęcie podziękował sam Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku

Zdarzenie, w którym interwencję podjął mieszkaniec powiatu, miało miejsce 23 sierpnia na ulicy Tartakowej w Borowiance. Mężczyzna zauważył wówczas nietrzeźwego kierowcę osobowego citroena i spróbował uniemożliwić mu dalszą jazdę. Takie działanie wpisuje się w promowaną przez policję zasadę reagowania na oczywiste przypadki łamania prawa. W myśl zasady, że gdy nie reaguje się na nie, to daje się im swoją akceptację – to poniekąd się na takie sytuacje przyzwala.
– Inspektor Tomasz Górka podziękował mieszkańcowi powiatu kłobuckiego, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna próbował odebrać kierowcy kluczyki od samochodu, jednak ten był wobec niego agresywny. O sytuacji świadek powiadomił dyżurnego policji, który skierował na miejsce drogówkę. Okazało się, że autem kierował 50-latek, który miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu – przypomina rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
O sprawie pisaliśmy już wcześniej. Teraz należy więc podkreślić, że właściwa obywatelska postawa spotkała się z uznaniem.
– Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, można powiedzieć, że jego interwencja z pewnością pozwoliła uniknąć drogowej tragedii – dodaje rzeczniczka policji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

policja

Ile prawek „leci” za prędkość?

Jarosław Jędrysiak29 września 2020
pasy

Znów łapali przy przejściach dla pieszych

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
klobuck

Powiat znów w żółtej strefie!

Jarosław Jędrysiak25 września 2020
policja8

Wysyp pijanych za kółkiem

Jarosław Jędrysiak23 września 2020
konopie

Uprawiali konopie na narkotyki

Jarosław Jędrysiak21 września 2020
drzewo

Weź drzewa i zasadź. Za darmo

Jarosław Jędrysiak18 września 2020