Weź drzewa i zasadź. Za darmo – Gazeta Kłobucka
Powiat

Weź drzewa i zasadź. Za darmo

W piątek 18 września w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych będą rozdawane sadzonki drzew.
Weź drzewa i zasadź. Za darmo

AKCJA. Akcja #sadziMY 2020 to okazja, by pozyskać sadzonki drzew i zasadzić je tam, gdzie się chce. Dla siebie – ale i dla dobra natury. Tylko w ten piątek

Truizmem jest stwierdzenie, że lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze oraz wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie ludzi. Las jest też domem dla zwierząt, dla roślin, grzybów. Jest wreszcie źródłem drewna – ekologicznego i odnawialnego surowca o wielu zastosowaniach. Sami leśnicy regularnie trudnią się sadzeniem drzew. Co roku to nawet pół miliarda sadzonek. Lasów przybywa. Dziś to już nawet jedna trzecia naszego kraju. Tendencja ta powinna być utrzymana. A drzewa – przydadzą się nie tylko w lesie, ale i wszędzie tam, gdzie przebywamy na co dzień. Aby barierą dla chęci posiadania gdzieś w pobliżu drzewa nie była trudność w dostępie do sadzonek, te udostępniane są dzięki pomysłowi i inicjatywie Prezydenta RP i Pierwszej Damy. To ogólnopolska akcja #sadziMY – biorąc w niej udział, każdy może łatwo posadzić własne drzewo. Jak?
To banalnie proste, choć trzeba sprawy nie odkładać i zająć się nią dokładnie w piątek 18 września. Tego dnia w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych będą rozdawane sadzonki drzew. Wszystkim chętnym. Łącznie w tym celu przygotowano ich aż milion.
Tego samego dnia akcję zainaugurują też oficjalnie prezydent i prezydentowa. Wezmą oni udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz. To miejsce szczególnie zniszczone przez wielki huragan w sierpniu 2017 roku. W akcji wezmą też udział harcerze, strażacy, żołnierze, leśnicy. A udając się po sadzonkę dla siebie – i sadząc ją w odpowiednim miejscu na własne potrzeby – każdy sam też ma możliwość włączenia się w tę pożyteczną akcję. I wejścia w posiadanie własnego drzewa w bardzo prosty sposób. Jak to się popularnie mówi, każdy mężczyzna powinien w życiu zrobić trzy rzeczy – a jedną z nich jest posadzenie drzewa. Może więc właśnie teraz? No i oczywiście ta przyjemność nie jest nijak zarezerwowana tylko dla panów. Panie też dostaną sadzonki. Wystarczy, że w ten piątek odwiedzą najbliższe nadleśnictwo. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

telefon

Ważna zmiana dotycząca spisu rolnego

Adam Świerczyński21 października 2020
politowicz-mariusz

„W nocy apteki sprzedają głównie prezerwatywy, a nie leki”

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
ozonatory

Kupili generatory ozonu dla szkół

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
częstochowska dalej-kiepura

Starosta zakażony koronawirusem!

Jarosław Jędrysiak16 października 2020
policja-93

Policja czuwa nad przestrzeganiem ograniczeń

Jarosław Jędrysiak13 października 2020
ksiadz

Kumu wolno bez maski? I gdzie wolno wszystkim?

Jarosław Jędrysiak13 października 2020