Błaszczykowski niestety poza kadrą polski – Gazeta Kłobucka
Region

Błaszczykowski niestety poza kadrą polski

ARCH.
Błaszczykowski niestety poza kadrą polski

PIŁKA. Jakub Błaszczykowski, wieloletni reprezentant polski najprawdopodobniej zakończy karierę w drużynie narodowej – podaje Wirtualna Polska.

Jakub Błaszczykowski w barwach narodowych zagrał 108 razy, przez lata był jej filarem, słynął z wielkiej ambicji i pracowitości na boisku, jego akcje porywały kibiców. Jak podkreślał reprezentowanie Polski, było dla niego zaszczytem. Wydaje się, że pewien rozdział w karierze zawodnika się zamyka. Jak sugeruje Wirtualna Polska, Jakub traci miejsce w kadrze.

– Błaszczykowski pada ofiarą ewolucji, a jego sprzymierzeńcem nie jest nieubłaganie płynący czas. Zawodnicy o jego charakterystyce, bazujący na dynamice, starzeją się szybciej i eksploatowany organizm odmawia współpracy. Kiedy w kadrze zadamawiali się młodsi pomocnicy, „Kuba” częściej przebywał w gabinetach lekarzy i fizjoterapeutów niż na boisku- twierdzi portal.
– Odkąd w styczniu 2019 roku wrócił do Wisły Kraków, z powodu urazów nie trenował łącznie przez 169 dni, czyli blisko pół roku, i opuścił 27 meczów. Do mistrzostw jest coraz mniej czasu. Przed ogłoszeniem kadry na turniej odbędą się jeszcze tylko dwa zgrupowania i trudno spodziewać się, by Brzęczek zrezygnował z któregoś z perspektywicznych pomocników, by odkurzyć Błaszczykowskiego.108-krotny reprezentant kraju chciał pożegnać się z drużyną narodową na dużej scenie, w świetle reflektorów, tymczasem odchodzi po cichu, przegrywając nierówną walkę z czasem i ustępując miejsca kolejnemu pokoleniu. Nie jest to pożegnanie, na jakie zasłużył, ale idealnie wpisuje się w naznaczony piętnem fatalizmu reprezentacyjny rozdział jego kariery – podsumowuje WP.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

hh

FUNDACJA SZLACHETNY GEST – TROSZCZY SIĘ O DZIECI LECZONE ONKOLOGICZNIE

Ewa Chojnacka23 października 2020
karetka

Rodzina miała przynieść mu obiad i powiedzieć, że ma koronawirusa. Okazało się, że już nie żyje

Ewa Chojnacka22 października 2020
karetka

Karetki w kolejce do szpitali

Adam Świerczyński20 października 2020
sad-czestochowa

Sądy anulują mandaty za brak masek

Ewa Chojnacka19 października 2020
a1

Ostatnie prace na obwodnicy Częstochowy

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
K - PATRONAT - Górnicza1

W tym roku ”Barbórka” będzie inna. Spółki górnicze i związki zawodowe odwołują imprezy

Ewa Chojnacka16 października 2020