W Czechach zamknięte szkoły, bary, muzea i kina – Gazeta Kłobucka
Koronawirus

W Czechach zamknięte szkoły, bary, muzea i kina

Fot: Gabriel Kuchta
W Czechach zamknięte szkoły, bary, muzea i kina

– To ostatnia próba zahamowania dramatycznego rozwoju epidemii – mówił premier Andrej Babisz. W Czechach obowiązuje stan wyjątkowy. Teraz rząd zaostrza jeszcze ograniczenia.

Szkoły wszystkich poziomów przechodzą na zdalną naukę. Nie będzie stacjonarnych zajęć. Podstawówki zostają zamknięte. Do tej pory funkcjonowały w trybie hybrydowym – na przemiennie w placówce i z domu.

Uczniowie szkół średnich już uczestniczą w zajęciach online – podobnie jak studenci. Czeski rząd zdecydował dodatkowo o zamknięciu internatów i domów studenckich.

Wyjątkiem będą przedszkola, które wciąż będą działać w trybie stacjonarnym. Dodatkowo – dla dzieci do lat 10, których rodzice są zatrudnieni w służbie zdrowia, służą w wojsku, policji lub straży pożarnej i uczestniczą w walce z epidemią – w każdym z regionów zostaną wydzielone placówki.

Zgodnie z rozporządzeniem w Czechach, po stopniowym skracaniu czasu otwarcia (wpierw tylko do godziny 22, potem do 20), w ogóle przestają funkcjonować bary i restauracje.

Czechy. Coraz gorsza sytuacja u sąsiada Polski. Ludzie zaczynają się buntować

Nie będzie można również spożywać alkoholu w plenerze i zbierać w grupy powyżej 6 osób. Zakaz wszelkich zgromadzeń obowiązuje również w pomieszczeniach zamkniętych.

Rozszerzono również obowiązek noszenia maseczek. Zakrywanie ust i nosa będzie obowiązywał również na przystankach, wewnątrz wiat i w poczekalniach. Obecnie maseczki obowiązują w pomieszczeniach zamkniętych. Wymóg ten dotyczy aktualnie również środków komunikacji miejskiej.

Obostrzenia wchodzą w życie od 14 października i mają obowiązywać do początku listopada.

W Czechach w ostatnią niedzielę odnotowano 4635 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Był to najwyższy od początku epidemii wynik, jaki odnotowano w dzień wolny od pracy, gdy przeprowadza się mniej testów.

źródło: money.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Koronawirus

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Koronawirus

maseczki

GDZIE WYRZUCAMY MASECZKI I RĘKAWICZKI?

Ewa Chojnacka5 czerwca 2020
biedronka nacinała

Koronawirus. Jak bezpiecznie robić zakupy?

Ewa Chojnacka29 marca 2020
samolot

Leci do nas sprzęt z Chin

Ewa Chojnacka27 marca 2020
laptop

Wirus fake newsów

Jarosław Jędrysiak26 marca 2020
koronawirus-pl

Gdzie są zakażeni?

Jarosław Jędrysiak21 marca 2020
puste-regaly

Koronowirus. Czechy zamykają sklepy

Ewa Chojnacka14 marca 2020