3 osoby nie żyją, zamknięte żłobek i szkoła! – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

3 osoby nie żyją, zamknięte żłobek i szkoła!

Koronawirus wymusza czasowe zamknięcie żłobka i ograniczenie w działalności przedszkola.
3 osoby nie żyją, zamknięte żłobek i szkoła!

EPIDEMIA. We wtorek kłobucki sanepid podał w ramach codziennego komunikatu informacje o śmierci trzech kolejnych osób z powiatu w związku z koronawirusem. W środę poinformowano o stwierdzeniu dodatnich wyników testów na SARS-CoV-2 u pracowników kłobuckiego żłobka i przedszkola nr 2

Zmarli to mieszkańcy gmin Kłobuck, Wręczyca Wielka i Lipie. Wraz z ich odejściem liczba osób, które w powiecie kłobuckim zmarły w związku z zakażeniem koronawirusem, wyniosła już dwanaście. W tym samym wtorkowym komunikacie kłobucki sanepid poinformował o 14 kolejnych zakażeniach u mieszkańców powiatu, które potwierdzono w ciągu poprzedzającej komunikat doby. To sporo. Wskaźnik zapadalności na COVID-19, który kwalifikuje dany powiat do strefy czerwonej, to w ciągu dnia 12 osób na 100 tysięcy mieszkańców.

klobuck

Podano informację o śmierci trzech kolejnych mieszkańców powiatu kłobuckiego. Liczba aktywnych przypadków trochę zmalała, ale ich przyrost wciąż kwalifikuje nas do strefy czerwonej.

W powiecie kłobuckim mieszkańców mamy mniej, około 85 tysięcy, a liczbę stwierdzonych w ciągu doby zakażeń – większą. Wnioski łatwo wyciągnąć. W środę wyniki testów były bardziej optymistyczne, wskazano bowiem tylko 4 nowe potwierdzone zakażenia. To by nas kwalifikowało do strefy zielonej – gdyby takie obecnie w ogóle funkcjonowały. Jak łatwo zauważyć, mamy wciąż spore wahania tych danych. Sytuacja w poszczególnych dniach może się różnić.
Korzystną dla nas tendencją ostatnich dni jest to, że nieco spada liczba aktywnych przypadków zakażeń koronawirusem w powiecie. W niedziele były 123 takie osoby.
We wtorek „tylko” 115. To daleko do wiosennych trzydziestu kilku przypadków, które wtedy wydawały się liczbą dużą. Ale dość daleko też już od stu trzydziestu kilku – czyli niedawnego rekordu liczby osób zakażonych w naszym powiecie. We wtorek w województwie śląskim, jak podał wojewódzki sanepid, przybyło w ciągu doby 441 zakażonych. W całym kraju – 5068. Wszystkie te dane oczywiście zmieniają się z doby na dobę.
Zamknięcie żłobka i przedszkola
W wyniku przeprowadzonego badania u jednej z pracownic Żłobka Gminnego w Kłobucku uzyskano dodatni wynik testu diagnostycznego w kierunku obecności u niej zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Równolegle tak samo przeprowadzony test dał wynik pozytywny u jednego z pracowników Gminnego Przedszkola nr 2 w Kłobucku. W następstwie niezwłocznie podjęto niezbędne decyzje.
Ze strony Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kłobucku podjęte zostały działania w celu objęcia wymaganą kwarantanną wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z osobami, u których potwierdzono testem obecność zakażenia koronawirusem. Kwarantanna ta obejmuje w tym wypadku wszystkie te osoby niezależnie od wieku – to znaczy tak samo dzieci, jak i dorosłych. I tak samo pracowników żłobka i przedszkola, jak i rodziców i bliskich dzieci, które w żłobku i przedszkolu przebywały. Objęcie kwarantanną, co oczywiste, nie oznacza, że ktoś z tych osób zdążył się zarazić SARS-CoV-2.
Ze swej strony prowadząca żłobek gmina Kłobuck podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu działalności placówki do poniedziałku 19 października. Z kolei w przedszkolu nr 2 zawieszono tymczasowo zajęcia jednej z grup przedszkolaków – stosownie do stwierdzonego zagrożenia i ryzyka. W sytuacji objęcia kwarantanną personelu i podopiecznych żłobka i przedszkola, mogących mieć kontakt z osobami, u któreych potwierdzono zakażenia, takie działanie jest po prostu i niezbędne, i nieuniknione.
Od wtorku do środy liczba osób objętych kwarantanną w gminie Kłobuck na mocy decyzji sanepidu wzrosła o 16 i sięgnęła liczby 50. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Anonim

    16 października 2020 at 10:14

    Dylu , dylu , wywaliła elektrownia atomowa w Czernobylu , raz , dwa , trzy zarażony będziesz Ty …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

zakrzewski

Boisko z (około)miesięcznym poślizgiem

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
urzad-pracy

Urząd analizuje wnioski firm

Jarosław Jędrysiak20 października 2020
51

Kto miał oświetlić Szkolną?

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
urzad-miejski

Rozdadzą dotacje na piece

Jarosław Jędrysiak19 października 2020
klobuck

Kontrolują ścieki (i nie tylko)

Jarosław Jędrysiak18 października 2020
pol-truck

POL-TRUCK EXPEDITION DOTARŁ DO KŁOBUCKIEJ KOMENDY

Ewa Chojnacka16 października 2020