Pawonków

Proboszcz z Pawonkowa (powiat lubliniecki) zostaje w areszcie

Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna pozostanie za kratami przynajmniej do 9 marca. ARCH.
Proboszcz z Pawonkowa (powiat lubliniecki) zostaje w areszcie

ŚLADEM PUBLIKACJI. Co dalej z proboszczem z Pawonkowa, podejrzanym o molestowanie seksualne? – pyta jedna z czytelniczek za pośrednictwem portalu społecznościowego. Sprawdziliśmy

– Co dzieje z proboszczem z Pawonkowa, podejrzanym o molestowanie seksualne nieletnich? Czy przypadkiem nie wrócił on do parafii, bo krążą takie informacje? – pyta jedna z naszych czytelniczek za pośrednictwem Facebooka.
Jak sprawdziliśmy, ksiądz Waldemar C. pierwotnie miał opuścić areszt w pierwszej dekadzie grudnia. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna pozostanie jednak za kratami przynajmniej do 9 marca.
Przypomnijmy: w czerwcu ub.r. policjanci wkroczyli do pomieszczeń Parafii Świętej Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Pawonkowie, aby dokonać przeszukania i zatrzymania jej proboszcza Waldemara C. w związku z podejrzeniami o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Na miejscu zabezpieczony został sprzęt komputerowy księdza, a sam duchowny został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty doprowadzenia osoby w wieku poniżej 15 lat do innej czynności seksualnej, doprowadzenia do czynności seksualnej z wykorzystaniem stosunku zależności oraz prezentowania treści pornograficznych osobom w wieku poniżej 15 lat. Za te czyny Waldemarowi C. grozi do 12 lat więzienia.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pawonków

Więcej w Pawonków

Pożar strawił gospodarstwo i zwierzęta. Rodzina potrzebuje pomocy

Adam Świerczyński20 kwietnia 2020