Częstochowa

Plejada gwiazd dla częstochowskiego hospicjum

Marceli Chrzuszcz/ archiwum Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca
Plejada gwiazd dla częstochowskiego hospicjum

GALA. W ostatni weekend karnawału w Hotelu Arche bawiło się blisko 280 osób, wśród których znaleźli się m.in. Grażyna Szapołowska, Hanna Lis, Maciej Zień, Agnieszka Grochowska i Edyta Herbuś. Była to impreza charytatywna – celem była zbiórka pieniędzy na rzecz częstochowskiego Stowarzyszenia Hospicjum „Dar Serca” przy ul Orzechowskiego 1. Zakończyła się pełnym sukcesem – ogółem udało się zebrać ponad 176 tys. zł

To już siódma edycja imprezy. Organizatorzy balu, z Magdaleną Muchą, od dawna zaangażowaną w pomoc hospicjum na czele rozpoczęli przygotowania do balu już rok temu. Zadbano również o to, by nadać imprezie odpowiedni rozgłos. Był on zapewniony przede wszystkim dzięki słanym gościom.W Arche bawili się: aktorki Grażyna Szapołowska, Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Grochowska, Ada Fijał i Sylwia Oksiuta-Warmus, dziennikarka Hanna Lis, tancerka Edyta Herbuś, prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna, projektant Maciej Zień oraz dziennikarz sportowy Jerzy Mielewski. Imprezę poprowadził dziennikarz i podróżnik Bartek Osumek.
– Wszyscy uczestniczyli w naszym balu całkowicie charytatywnie. Fantastycznie bawili się z gośćmi i naszymi pacjentami. Zachęcali do otwierania swoich serc. Wiele osób zadaje pytanie, jak udało nam się ściągnąć takich gości, a my uśmiechając się odpowiadamy, że mamy szczęście do wspaniałych ludzi i tacy nas też otaczają, a poza tym dobrzy ludzie przyciągają dobrych – zaznacza Marzena Bula-Podhorska, wiceprezes Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serce.
Dochód z balu był rekordowy – zebrano rekordową sumę 176 350 zł 9rok temu było to ok. 100 tys. zł).

Chcą dobić do 200 tysięcy
– A to nie jest jeszcze koniec, ponieważ wkrótce będziemy uruchamiać aukcje internetowe, na które trafią m.in. obrazy autorstwa Tomasza Sętowskiego. Naszym marzeniem jest przekroczenie magicznej kwoty 200 tys. zł, która w całości będzie przeznaczona na potrzeby naszych podopiecznych – zaznacza Bula-Podhorska. – Otrzymaliśmy bardzo dużo wspaniałych i ciekawych przedmiotów na aukcję, jednak nie mogliśmy wszystkich licytować podczas balu. Mamy świadomość, że goście przychodzą tam też, aby tańczyć i dobrze się bawić. Uczestnicy imprezy w większości są naszymi przyjaciółmi, którzy wspierają nas od lat, a bal jest formą podziękowania za ich wielkie serce. Jak co roku udało nam się uzyskać balans między licytacją i zabawą, o czym świadczą zdjęcia i piękne wpisy naszych gości w mediach społecznościowych.
Na przeprowadzonej na balu aukcji za najwyższą kwotę (25 tys. zł) udało się sprzedać obraz Tomasza Sętowskiego. Za 10 tysięcy złotych wykupiona została usługa zaprojektowania i uszycia sukni w atelier Macieja Zienia, 8600 zł kosztowała rękawica z autografem Mika Tysona, lot prywatnym samolotem – 8500 zł, kolacja z Anetą Kręglicką „poszła” za 7 tys. zł.

Hospicjum skorzysta
Tak znaczna pomoc finansowa będzie stanowić realna pomoc dla podopiecznych hospicjum przy Orzechowskiego.
– Mamy doskonałych rehabilitantów, którzy specjalizują się w pomocy osobom z chorobami onkologicznymi. Pomagamy tym, który zakończyli już leczenie onkologiczne i zostali pozostawieni sami sobie, u nas mają opiekę psychologa, rehabilitację, wsparcie. Potrzeby naprawdę są ogromne, pomagamy więc też ekonomicznie. Społeczeństwo ubożeje, nieraz nasi podopieczni nie mają za co wykupić lekarstw, wtedy my przychodzimy z pomocą. Traktują nas jak drugi dom, co jest dla nas najlepszym, co moglibyśmy usłyszeć – zapewnia Anna Ogłaza, prezes stowarzyszenia. – Ale pomagamy nie tylko osobom chorym, ale też ich rodzinom. Dzieciom naszych pacjentów i dzieciom przez nich osieroconym, organizujemy wycieczki czy paczki mikołajkowe, coś, co sprawia, że ich dzieciństwo jest pogodniejsze. Wspieramy też dorosłych, którzy stracili swoich bliskich, żony, mężów, rodziców osób chorych. Na comiesięcznych spotkaniach staramy się im pomóc poradzić sobie z tak ogromną stratą – dodaje.
Ponadto w planach placówki jest remont oraz zakup specjalistycznych łóżek. (oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022