Powiat

Chcą odkażać medyków

Specjalna komora pozwoli odkażać kombinezony, z których korzystają ratownicy medyczni. Przyda się w czasach epidemii. STAROSTWO POWIATOWE
Chcą odkażać medyków

EPIDEMIA. Powiat planuje zakup specjalnej komory do odkażania

Aktualna sytuacja pokazuje aż nadto dobitnie, że sanitarne bezpieczeństwo jest bardzo ważne. W czasie epidemii kontakt z osobami chorymi mają stale pracownicy opieki zdrowotnej. Aby sami nie byli narażeni na zachorowania, muszą być odpowiednio chronieni. Oczywiście podstawą są tu m.in. maski, a w przypadkach, które tego wymagają, także kombinezony ochronne. Z tych ostatnich korzystają ratownicy pogotowia. Trzeba mieć jednak na uwadze, że posiadanie kombinezonu to nie wszystko.
W mediach można było trafić na opinię polskich lekarzy, którzy wrócili z Włoch. Medycy podkreślali, że ważne jest nie tylko to, by stosować sprzęt ochronny, ale by korzystać z niego odpowiednio. Po kontakcie z chorym wirusy mogą się znajdować na powierzchni kombinezonu. Przy braku odpowiedniego postępowania może się więc zdarzyć, że osoba, która nosi taki kombinezon, nie zarazi się bezpośrednio przy kontakcie z chorym, ale dopiero wtedy, gdy będzie ten kombinezon z siebie zdejmować. Zresztą nawet w odniesieniu do bardziej podstawowych środków ochrony – jak maseczki na twarz – zaleca się też takie ich użytkowanie, które nie spowoduje, że zarazimy się np. podczas zdejmowania maseczki. Tak jak w odpowiedni sposób trzeba zdejmować maski czy rękawiczki ochronne, tak samo też właściwe środki ostrożności należy zachowywać w przypadku stosowania innych środków ochrony.
Władze powiatu kłobuckiego planują zakup dla ratowników pogotowia specjalnej komory do odkażania kombinezonów ochronnych. Tych, w których medycy jeżdżą do pacjentów. Jak informuje starostwo, w sprawie komory do odkażania trwają już rozmowy z Politechniką Śląską. Gdy do jej zakupu dojdzie, uda się do minimum zredukować ryzyko zakażenia koronawirusem zarówno ratowników, jak i tych, którzy mogą mieć z nimi kontakt. Zresztą zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom służby zdrowia, którzy narażają się teraz w sposób szczególny, jest po prostu bardzo ważne. Powiat podejmował już inne działania w tym kierunku.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024