Kraj

Polityk PSL twierdzi, że potrafi wyleczyć koronawirusa

ARCH.
Polityk PSL twierdzi, że potrafi wyleczyć koronawirusa

– Medycyna oparta na faktach i dowodach, to jest ważne dla Władysława Kosiniaka-Kamysza – tak w rozmowie z Onetem sztabowcy PSL tłumaczą decyzję swojego szefa. Dziś na wniosek kandydata na prezydenta zawieszony w partii został Tomasz Dorniak, który publicznie twierdzi, że potrafi wyleczyć koronawirusa.

Jak opisaliśmy wczoraj w Onecie, zasiadający w pomorskim zarządzie PSL Tomasz Dorniak chwalił się, że opracował terapię, która jest skuteczna w walce z koronawirusem. Tekst wywołał sporo emocji, niekoniecznie pozytywnych.
Nie minął jeden dzień, a jest już konkretna reakcja polityczna. Na wniosek Władysława Kosiniaka-Kamysza, Dorniak został zawieszony w PSL. – Medycyna oparta na faktach i dowodach, to jest ważne dla Władysława Kosiniaka-Kamysza. Nie można utożsamiać partii z takim tematem – tłumaczy w rozmowie z Onetem Magdalena Sobkowiak, szefowa sztabu Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Sam Dorniak nie wydaje się przybity decyzją swojej partii. – Mnie nie można w tej chwili zdołować. Najważniejsze jest dla mnie zdrowie i walka o to, by wprowadzono do szpitali wszystkie skuteczne metody.
Zawieszony w PSL polityk przekonywał wczoraj, że jego opracowana lata temu metoda sprawdza się też w zwalczaniu innych chorób, m.in. nowotworów. – Nie rozmawiałem z Kosiniakiem-Kamyszem na temat mojej metody w kontekście koronawirusa.
Dorniak mówi, że decyzję o zawieszeniu w PSL otrzymał drogą telefoniczną. I że został poproszony o wydanie oświadczenia, które właśnie przygotowuje.
Rozmówca Onetu zaznacza, że przyjmuje decyzję PSL-u z godnością. – Zdrowie i polityka to dwie różne rzeczy. Ja działam od 10 lat na rzecz zdrowia. Temat zdrowia milionów Polaków jest dla mnie najważniejszy.

źródło:onet.pl

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kraj

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 784 527 273

Więcej w Kraj

Zainteresowanie wyjazdami jest o ⅕ mniejsze niż w ubiegłym roku

Marcin Syguda2 czerwca 2022

Przemysław Czarnek: Od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Marcin Syguda18 marca 2022

Kierowcy ze Słowacji na polskich stacjach benzynowych. Wszyscy tankują do pełna, większość także do kanistrów

Marcin Syguda2 lutego 2022

Nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany w całej Polsce

Marcin Syguda29 sierpnia 2021

Chcesz wybudować dom? Te projekty pobierzesz za złotówkę

Marcin Syguda14 sierpnia 2021

Cyfryzacja minus. Dowód tylko w urzędzie

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2021