Powiat

Przodujemy w zakupach sprzętu ochronnego

Pierwsza taka komora stanęła na oddziale zakaźnym w Bytomiu. Druga trafiła do nas. MATERIAŁY PRASOWE
Przodujemy w zakupach sprzętu ochronnego

EPIDEMIA. Dopiero druga w Polsce, a pierwsza w naszym regionie specjalna brama do odkażania WAAM Gate Med. 1.0 trafiła właśnie do nas – do powiatu kłobuckiego

W czasie epidemii bezpieczeństwo jest najważniejsze i potrzeba jego zapewnienia dyktuje kolejne zakupy Powiatu Kłobuckiego. Tym razem do dyspozycji naszych medyków kłobuckie starostwo powiatowe zakupiło urządzenie służące do maksymalnego zabezpieczenia przed przypadkowym przenoszeniem się koronawirusa i do zapobiegania zarażeniom. Jak świetnie wiemy, każdy ma dziś stosować osobiste środki ochrony. I unikać kontaktu z osobami chorymi. Służby medyczne nie mają tego komfortu – muszą nieść pomoc także tym, którzy chorują właśnie z powodu koronawirusa. Oczywiście ryzyko kontaktu medyka z koronawirusem, którego źródłem chcąc nie chcąc jest pacjent, jest ogromne. Dlatego stosuje się specjalny sprzęt ochronny w postaci skutecznych masek i kombinezonów, które nie dopuszczają do kontaktu wirusa z organizmem niosącego pomoc medyka. To jednak nie wystarcza.
Jakiś czas temu w mediach ogólnopolskich można było znaleźć wypowiedzi polskich lekarzy, którzy pracowali na pierwszej linii walki z epidemią we Włoszech – czyli tam, gdzie zagrożenie przybrało olbrzymie rozmiary. Zwracali oni uwagę, że wielkie ryzyko zakażeń wiąże się nie tyle z samym kontaktem z chorymi – bo wtedy lekarz jest chroniony przez maskę, gogle, kombinezon – ile z tym, w jaki sposób postępuje się potem z tymi używanymi w kontakcie z pacjentem środkami ochrony. Jeśli robić to niewłaściwie, to może się zdarzyć, że medyk nie zarazi się wtedy, gdy jest u pacjenta, ale dopiero wtedy, gdy po wszystkim ściąga ochronny kombinezon. I pada ofiarą zarazków, które zdążyły zgromadzić się i przetrwać na jego powierzchni. Aby tego uniknąć, kombinezony muszą być odpowiednio odkażane. I temu właśnie służy sprzęt, który właśnie zakupiło nasze starostwo. Pozwoli on pozbyć się wirusów z używanego sprzętu ochronnego i zabezpieczy zdrowie naszych medyków. W Polsce to na razie nowinka – i świetnie, że to u nas pojawia się tak szybko.
– Urządzenie opracowane na Politechnice Śląskiej zostało zakupione przez kłobuckie starostwo dla maksymalnego zabezpieczenia służb medycznych walczących z koronawirusem – nie pozostawia wątpliwości starosta Henryk Kiepura.
Pierwsza taka komora stanęła na oddziale zakaźnym w Bytomiu. Druga trafiła do nas. Dobrze, że w takich sprawach jesteśmy w gronie liderów.
Brama do odkażania to niejedyny zakup starostwa z ostatnich dni. Jak wiemy, gminy prowadzą regularnie akcje odkażania miejsc publicznych. Zajmują się tym z zasady straże pożarne. Formą wsparcia dla tych formacji jest zakupienie przez władze powiatu nowoczesnych opryskiwaczy cenionej zachodniej marki. Trafią do dyspozycji sześciu jednostek OSP. Teraz pomogą w walce z koronawirusem. Potem bez trudu znajdzie się dla nich inne bieżące zastosowanie. (jar)
stihl

Formą wsparcia dla strażaków jest zakupienie przez władze powiatu nowoczesnych opryskiwaczy cenionej zachodniej marki.
MATERIAŁY PRASOWE

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024