Region

Pompki charytatywnie

Tak pompki robili więziennicy z Kul. Akcja okazała się wielkim sukcesem. Jej charytatywne wyniki – po prostu cieszą.
Pompki charytatywnie

AKCJA. Akcja oznaczona hashtagiem #GaszynChallenge jest popularna w internecie wśród mieszkańców naszego regionu. Włączyło się w nią wiele instytucji i osób. Chodzi o zgromadzenie pomocy dla chorego dziecka

Wakcji służącej rozpropagowaniu charytatywnej zbiórki datków wzięli udział liczni mieszkańcy regionu, w tym wielu strażaków, przedstawiciele najróżniejszych instytucji, a ostatnio także służby mundurowe. – Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać lek wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna, której celem jest zbiórka na rzecz Wojtusia – wyjaśnia rzeczniczka kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
– Akcję #GaszynChallenge zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla Wojtusia, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby. Odbiła się ona szerokim echem wśród strażaków, ale także, w miarę upływu czasu, włączyli się w nią funkcjonariusze innych służb mundurowych, mianowicie policjanci, funkcjonariusze służby więziennej oraz strażnicy miejscy. Do tego szczytnego przedsięwzięcia przystąpiły także osoby z całej Polski reprezentujące różne profesje. Akcja przekroczyła granice naszego kraju, ponieważ pompki dla Wojtusia robili też strażacy z Niemiec – dodaje szereg ciekawych informacji kpt. Paulina Ryś-Gonera, rzeczniczka Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, który oczywiście także włączył się w #GaszynChallenge.
Zasady nie są skomplikowane. Nominowani wykonują 10 pompek i wpłacają na rzecz chorego Wojtusia 5 złotych. Albo nie robią pompek i wpłacają 10 złotych. Zresztą górna granica wysokości wpłaty nie jest ograniczona. A pompki robione przez przedstawicieli kolejnych instytucji i organizacji służą nieźle propagowaniu informacji o tym, że jest dziecko, które potrzebuje pomocy. Każdy, kto został nominowany i pompki wykonał, nominuje 3 kolejne osoby lub instytucje, a te w ciągu 48 godzin powinny na takie wyzwanie odpowiedzieć. Akcja szybko przyniosła efekty. Zbiórka dla chłopca ruszyła kilka miesięcy temu, ale dopiero dzięki #GaszynChallenge środków zebranych na jego rzecz zaczęło widocznie przybywać.
Na naszym terenie pompki dla Wojtusia wykonywali już bodaj wszyscy strażacy ochotnicy – filmów z #GaszynChallenge w internecie jest tyle, że trudno by było wszystkie jednostki wymienić. Pompowali już też „garniturowi” urzędnicy. I mundurowi. W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach w akcji wzięła udział kadra ośrodka. Stąd nominacje poszły dalej – do Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, Zakładu Karnego w Łupkowie i Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy. Im większy zasięg akcji – tym lepiej. Pompki robili też w ramach #GaszynChallenge policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku – nominowani do tego przez kolegów z komendy z Lublińca. Sami wskazali do udziału w akcji Wojskową Komendę Uzupełnień w Częstochowie, Klub Sportowy „Wojownik” oraz Nadleśnictwo Kłobuck.
Chcecie zobaczyć, jak skuteczne może być zaangażowanie się ludzi dobrej woli w akcję charytatywnej pomocy? Zerknijcie na stronę zbiórki dla Wojtusia: https://www.siepomaga.pl/wojtus – dobrze się przekonać, że warto się angażować i pomagać. Odkrycie, jak wiele możemy razem, pozostawiamy Wam wraz z tym linkiem do zbiórki. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Region

Województwo ma własną „apkę”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Szybki paszport tymczasowy także na lotnisku w Pyrzowicach

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

ZUS już korzysta ze sztucznej inteligencji

Jarosław Jędrysiak4 lipca 2024

Nowe trendy w budownictwie dotarły do Częstochowy!

Redakcja19 czerwca 2024

Co z wyboistym odcinkiem autostrady?

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Jest więcej policjantów

Jarosław Jędrysiak5 czerwca 2024