Władysławów, Miedźno, Kłobuck

Co z drogą we Władysławowie?

Komu biedny wyborca ma przypisać większe zasługi z powodu interesowania się brakiem remontu drogi? Zwłaszcza gdy na ten remont przyjdzie jeszcze poczekać. I pewnie niemało.
Co z drogą we Władysławowie?

PROBLEM. Nienaprawiana od dekady. Tu i ówdzie wyboista i dziurawa. Kiedy w końcu powiat zajmie się drogą we Władysławowie?

Pytanie o zamiary powiatu co do należącej do niego drogi przez Władysławów w gminie Miedźno odświeżyła ostatnio radna Agnieszka Związek. Odświeżyła – bo temat ten przewijał się w ostatnich latach już nieraz podczas obrad lokalnych samorządów, tylko mieszkańcy wciąż chcieliby doczekać się efektów – i wyremontowanej drogi.
„Droga ta nie była remontowana od ponad 10 lat, od czasu, gdy starostą był pan Roman Minkina. Niestety, objęcie przez pana stanowiska wstrzymało obecne prace” – ocenia starostę w złożonej interpelacji radna Związek. Z drogi korzystają tu zarówno mieszkańcy miejscowości, jak i sąsiedzi – i to z dwóch sąsiednich gmin: Miedźno i Popów. A jak ta droga wygląda?
– Jej obecny fatalny stan techniczny świadczy o braku zainteresowania ze strony władz powiatu oraz jest przyczyną licznych zdarzeń drogowych – ocenia radna.
Co na to starosta?
– W sprawie konieczności remontu (przebudowy) drogi powiatowej nr 2026S w 2019 roku wnioskował radny powiatu pan Mieczysław Szewczyk. Efektem starań pana radnego Mieczysława Szewczyka było ujęcie przez Zarząd Powiatu Kłobuckiego w projekcie budżetu na 2020 rok zadania sporządzenia dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej we Władysławowie – informuje w odpowiedzi Henryk Kiepura.
Starosta nie stroni też od podkreślenia, że decyzje w sprawie, o którą pyta radna – której załatwienia w terenie oczywiście jeszcze nijak nie widać – zapadły już w zeszłym roku. Zapowiada więc przetarg na dokumentację przebudowy drogi jeszcze w tym roku. Z dokumentacją teoretycznie drogę będzie można budować choćby za rok. No ale właśnie: teoretycznie. W praktyce – zależy to od posiadania na to pieniędzy. Jak niedawno pisaliśmy, powiat nie zawsze dostaje dofinansowania na drogi, które zamierzył budować. Po pierwsze trzeba też taką inwestycję wpisać do planu, do budżetu. Nie podejmujemy się przesądzić, ile jeszcze poczekają na drogę mieszkańcy Władysławowa, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby w obecnej sytuacji były to jeszcze nawet lata. Tymczasem pozostaje im liczyć na drobne, doraźne remonty. Ich pozimowa naprawa w tym roku miała dobiec końca teraz, w środę.
Na koniec dorzućmy do tej informacji także nieco politycznego kolorytu. Radna Związek weszła do rady powiatu z listy PiS, starosta Kiepura i przypominany przez niego radny Szewczyk – z listy PSL. Związek jest nie tylko radną, ale i sekretarzem gminy Miedźno. Tam, podczas obrad samorządu, dochodziło w przeszłości do ostrych spięć między radnym Szewczykiem, a przełożonym Związek, wójtem Piotrem Derejczykiem. Ta wiedza pozwala zrozumieć sytuację w dodatkowym kontekście – tym niemającym związku z dobrem mieszkańców pragnących od dawna jeździć po solidnej drodze. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Władysławów, Miedźno, Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Władysławów, Miedźno, Kłobuck