Powiat

Pilnują w pobliżu szkół

Policja szczególnie aktywna jest w pobliżu szkół. Chodzi o bezpieczeństwo tych, którzy wrócili do nauki w klasach i muszą tam bez ryzyka dotrzeć.
Pilnują w pobliżu szkół

POLICJA. Okolica szkół zawsze kojarzy się z możliwą obecnością na drodze dzieci. Dla bezpieczeństwa, po powrocie uczniów do szkół, takim miejscom przygląda się policja. Warto o tym wiedzieć także jeśli jest się po prostu kierowcą

– Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci przystąpili do działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Nadrzędnym celem akcji jest zminimalizowanie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kłobuccy mundurowi, szczególnie w pierwszych dniach nauki, czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowo-wychowawczych – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Te najmłodsze dzieci czasem dopiero poznają drogę do szkoły. Autorytet policjanta może tu pomóc w nauczeniu się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Czasem okazuje się, że trzeba zasalutować i to rodzicom przypomnieć, że w samochodach, którymi przewożone są dzieci, potrzebne są foteliki. No i że trzeba zapinać pasy. Często się też zdarza, że podwożący swoje pociechy do szkoły zatrzymują się w miejscach niedozwolonych, a przez to mogą stwarzać zagrożenie dla innych osób, także dla pieszych. Mundurowi zabierają też ze sobą radary i sprawdzają, jakimi prędkościami jeździ się w pobliżu szkół. Warto o tym wszystkim wiedzieć z dwóch powodów. Pierwszy to po prostu bezpieczeństwo własne i innych. Drugi wiąże się z tym, że właśnie w pobliżu szkół niefrasobliwość i ignorowanie przepisów może się spotkać z karą – a tej to już chyba każdy chciałby uniknąć.
Policja dodaje do zestawu informacji coś jeszcze.
– Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest noszenie elementów odblaskowych – uzupełnia policjantka. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024