Miedźno, Wapiennik, Mokra

Pomyślą o bezpieczeństwie na Ułańskiej

Tu na łuku drogi niedawno był wypadek. Cały ten odcinek między Mokrą i Miedźnem jest najeżony niebezpieczeństwami. STAROSTWO KŁOBUCK
Pomyślą o bezpieczeństwie na Ułańskiej

DROGI. Ułańska w Miedźnie, Wołyńska w Wapienniku, dalej ulica mijająca słynny pomnik w Mokrej. Czy da się tu coś zrobić z bezpieczeństwem użytkowników drogi?

To szlak komunikacyjny, na którym od dawna są problemy z bezpieczeństwem. Przede wszystkim na większości tego odcinka droga jest zdecydowanie za wąska, by dawać poczucie bezpieczeństwa. Auta mijają się tu bardzo blisko siebie. Od strony Mokrej wielokrotnie na poboczu drogi pojawiały się wyrwy i grunt był znacznie niżej niż asfalt – gdy tam wpadnie koło jadącego auta, można stracić panowanie nad kierownicą. Do tego na trasie są ostre zakręty, ograniczający widoczność wiadukt. A jest to nie tylko trasa umożliwiająca dojazd do centrum gminy mieszkańcom Mokrej. Jest to najbliższa droga do Miedźna z zachodniej części powiatu. No i zdarzają się tu wypadki. Ostatni – poważny – miesiąc temu.
Tą drogą powiatową w ostatnich dniach zajmowali się w terenie samorządowcy z powiatu. Wraz z drogowcami odbyli tu spotkanie robocze poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa użytkowników drogi. Co ustalono?
Otóż ma powstać – na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Kłobucku – dokumentacja w zakresie organizacji ruchu na ulicy Ułańskiej. Dodatkowo drobne działania podjęto już w terenie. W tej chwili pracuje się nad poprawą bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Jak? Na przykład na ostrych łukach wzmacnia się pobocze kostką – czyli stosuje coś, co spotyka się w wielu podobnych miejscach i na podobnych drogach tam, gdzie po prostu już nad bezpieczeństwem popracowano. Tu skarg było wiele i od dawna. Dobrze więc, że w końcu cośkolwiek się realnie dzieje. Bez zaniżeń na krawędziach asfaltu powinno być nieco bezpieczniej. Oczywiście ostre zakręty nadal pozostają. Tu niezbędna nadal jest po prostu ostrożność i ograniczenie prędkości. (jar)
droga

Poprawa pobocza na łukach już trwa. To powinno zapobiec przypadkom utraty panowania nad autem po zjechaniu na pobocze – dotąd często silnie zaniżone.
STAROSTWO KŁOBUCK

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno, Wapiennik, Mokra

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno, Wapiennik, Mokra