Szyszków, Wapiennik

Dwa obiekty do termomodernizacji

Do przyszłego tygodnia gmina powinna dysponować ofertami wykonawców zaplanowanych robót. ARCH.
Dwa obiekty do termomodernizacji

REMONT. Remiza w Szyszkowie i świetlica wiejska w Wapienniku – to dwa kolejne obiekty użyteczności publicznej w gminie Lipie, które zostaną docieplone

Lipski urząd właśnie ogłosił przetarg na prace termomodernizacyjne w tych dwóch obiektach. Remiza OSP w Szyszkowie będzie mieć docieplone ściany zewnętrzne i stropy, wymienione pokrycie dachowe na wyższej części budynku oraz rynny, zmienione okna i parapety. Dodatkowo oszczędności ma zapewnić wymiana części oświetlenia na niskoenergetyczne. System grzewczy będzie zastąpiony takim, który korzysta z biomasy. To główne, choć nie wszystkie punkty planu remontu. Zbliżony zakres prac zostanie wykonany w świetlicy wiejskiej w Wapienniku. Różnice wynikają tu głównie ze specyficznych potrzeb i pewnych różnic obecnego stanu obu obiektów.
Do przyszłego tygodnia gmina powinna dysponować ofertami wykonawców zaplanowanych robót. Jeśli przetarg zakończy się pomyślnie i terminy zostaną dotrzymane, oba obiekty będą gotowe do końca października przyszłego roku. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szyszków, Wapiennik

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Szyszków, Wapiennik