Docieplą świetlice – Gazeta Kłobucka
Albertów, Parzymiechy

Docieplą świetlice

Trudno z góry przewidzieć, jaką kwotę uzyskamy tu w przetargu. Jest to związane ze wzrostem kosztów m.in. robocizny i paliwa, co wpływa na wysokość ofert przetargowych – mówi wójt Bożena Wieloch.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Docieplą świetlice

INWESTYCJA. Gmina Lipie wkrótce rozstrzygnie przetarg na termomodernizację świetlic w Albertowie i w Parzymiechach

Wstępnie zakładano, że wyniki przetargu będą znane 26 października, jednak finalnie, w związku z korektą szczegółów postępowania, termin składania ofert przesunięto na środę w tym tygodniu.

– Trudno z góry przewidzieć, jaką kwotę uzyskamy tu w przetargu. Jest to związane ze wzrostem kosztów m.in. robocizny i paliwa, co wpływa na wysokość ofert przetargowych – mówi wójt Bożena Wieloch.

Gmina dysponuje tu środkami zewnętrznymi w wysokości miliona złotych.

W Parzymiechach zakres planowanych prac obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, wykonanie nowych podsufitek, docieplenie i wzmocnienie konstrukcji dachu, wymianę nieszczelnego pokrycia dachowego na blaszane. Do tego dojdzie wymiana ogrzewania z węglowego na oparte na biomasie i wymiana grzejników na sprawniejsze oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne. W Albertowie zakres prac będzie zbliżony, z pewnymi różnicami np. w zakresie dachu.

Zakłada się, że w obu miejscowościach roboty będą wykonane do 28 czerwca przyszłego roku. Oczywiście przy założeniu, że postępowanie przetargowe zostanie zakończone pomyślnie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Albertów, Parzymiechy

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Albertów, Parzymiechy