Kłobuck

Sztuczne lodowisko? Dlaczego nie!

Sztuczne lodowisko? Dlaczego nie!

Burmistrz Jerzy Zakrzewski rok temu, tuż po wygranych wyborach, zadeklarował, że rozważy pomysł zakupu sztucznego lodowiska, które miałoby działać w mieście przez okres zimowych miesięcy. Minął prawie rok, a my sprawdzamy, co zostało z powyborczych obietnic

Jak się okazuje, sztuczne lodowisko nie jest już żadnym luksusem w dzisiejszych czasach. Podobne obiekty działają już od lat w Lublińcu, Myszkowie, Olsztynie i wielu innych, mniejszych gminach. Koszt zakupu używanego lodowiska to ok. 180 tys. zł, nowe może kosztować nawet dwukrotnie więcej. W większości gmin działają one przez kilka miesięcy. Część samorządów wykonała lodowiska w ramach programu „orlik”. Polega on na tym, że latem orlik jest wykorzystywany jako boisko do gry, natomiast zimą zmienia się w płytę lodowiska. Kłobuck jednak wybrał tańszą wersję programu – na orliku można jedynie pograć w piłkę. Choć burmistrz Jerzy Zakrzewski podtrzymuje swoją deklarację powyborczą, to pomysłowi przygląda się przez pryzmat finansów.
– Nadal uważam, że jest to pomysł bardzo dobry i mógłby przynieść wiele dobrego dla naszego miasta – zapewnia Jerzy Zakrzewski. – Chciałbym jednak najpierw porozmawiać na ten temat z radnymi, bo to oni muszą go zaakceptować – dodaje.
Tymczasem radni… są podzieleni. Zdecydowanie większa ich część uważa, że pomysł jest bardzo dobry, a pieniądze na pewno się znajdą. Są jednak i tacy, którzy podchodzą do niego z dystansem. (mag)

Czytaj więcej w najnowszym numerze „Gazety Kłobuckiej” lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

W tym gronie po raz ostatni

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024