Kłobuck

Wyścig o fotel szefa domu kultury

32-letnia Olga Skwara, mieszkanka Kłobucka oraz Andrzej Jelonek powalczą w konkursie na stanowisko szefa kłobuckiego ośrodka kultury.
ARCH.
Wyścig o fotel szefa domu kultury

Krystyna Koziołek z Częstochowy, Olga Skwara, Agnieszka Trzepizur i Andrzej Jelonek z Kłobucka – to kandydaci w konkursie na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku. W bieżącym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert, rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w przyszłym tygodniu

Kandydatury na szefa kłobuckiego MOK-u można było składać do końca września. Jedna kandydatka – Agnieszka Trzepizur – nie przeszła do drugiego etapu rywalizacji, ponieważ nie spełniała wymogów formalnych. Kandydaci do CV musieli dołączyć własny plan rozwoju ośrodka kultury, którym mieliby w przyszłości kierować. Jak zapowiada miasto, to jeden z bardzo ważnych elementów konkursowych. Teraz przed nimi egzamin ustny.
– Zależy nam, aby nowy dyrektor rozpoczął pracę w możliwie jak najszybszym czasie, ponieważ pracy jest bardzo dużo, a kalendarz wydarzeń i imprez wymaga dopięcia terminów – mówi Jerzy Zakrzewski, burmistrz.
Zakrzewski nie ukrywa, że chciałby do Miejskiego Ośrodka Kultury wprowadzić więcej zajęć dla dzieci i młodzieży, nie tylko w godzinach popołudniowych, ale i porannych –z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy, którzy nie chodzą jeszcze do przedszkoli i szkół, oraz ich rodzicach.
– Chciałbym, aby ośrodek kultury był miejscem, które będzie tętniło życiem cały rok, a nie tylko od imprezy do imprezy. Liczę, że uda nam się tego dokonać – dodaje burmistrz. (mag)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024