Truskolasy

Zagłosują niczym dorośli

Głosowanie uczniów odbędzie sie 19 października.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zagłosują niczym dorośli

Dobre nawyki korzystania z praw państwa demokratycznego i uczestniczenia w wyborach w Truskolasach są wpajane uczniom w sposób znacznie atrakcyjniejszy niż zwykłe lekcje

W marach realizacji programu „Młodzi głosują” w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi przygotowana i przeprowadzona zostanie symulacja takich wyborów z udziałem uczniów. Nim odbędzie się to szkolne głosowanie – 19 października – w akcję włożono już sporo pracy. Uczennice szkoły – Kinga Hyra, Magdalena Portka, Paulina Machura, Magdalena Drynda i Anna Kała – podjęły działania edukacyjne na temat kompetencji oraz roli sejmu i senatu, a także na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów. Uczennice przeprowadziły też kampanie informacyjne.
– Udział w programie „Młodzi głosują” jest niezwykle interesującą lekcją demokracji, dobrą okazją do udziału w zajęciach dotyczących wyborów politycznych, a przede wszystkim także doskonałą nauką podejmowania decyzji w sprawach publicznych – zauważa opiekunka programu, Marlena Macherzyńska.
– Cieszę się, że moi uczniowie podejmują takie działania, że uczą się podejmowania świadomych wyborów, demokracji i odpowiedzialności – dodaje dyrektor szkoły, Małgorzata Zatyka.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują” uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w różnych zakątkach kraju przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach zajęcia podobne do tych, jakie odbyły się u nas w Truskolasach. Cała akcja tak naprawdę ma szansę zaprocentować już za kilka lat, gdy dzisiejsi gimnazjaliści skończą 18 lat i będą mogli aktywnie uczestniczyć w prawdziwych wyborach – tych wpływających na losy naszego kraju. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy

Auto potrąciło nastolatka

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2024

Odblaski noszą wszyscy

Jarosław Jędrysiak13 listopada 2023

Szkolna sala relaksu

Jarosław Jędrysiak2 listopada 2023

Nowe źródło ciepła dla przedszkola

Jarosław Jędrysiak26 sierpnia 2023

Gminne bieganie już po raz 44.

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2023

Licealistka z Truskolas najlepsza w Polsce z języka niemieckiego

Marcin Syguda19 maja 2023