Miedźno

Nie zapomnieć o zjazdach

Nie zapomnieć o zjazdach

Powstaje już projekt przebudowy dróg wojewódzkich w naszym powiecie. Czas najwyższy zająć się formalnościami dotyczącymi zjazdów z tych dróg na posesje. Bo inaczej znów będzie wielki problem

W połowie września mogło się rozpocząć przygotowywanie projektów przebudowy dróg wojewódzkich na naszym terenie. O tych z nich, które przebiegają przez Miedźno i Ostrowy, dyskutowano na sesji rady gminy. Czasu na zadbanie o własny prywatny interes mieszkańcy mają coraz mniej. Ale czy w ogóle wiedzą, że ważą się istotne dla nich sprawy?
Wójt przestrzega i apeluje
– Ważne, aby teraz informować wszystkich zainteresowanych mieszkańców, że trwa projektowanie obydwu dróg wojewódzkich przebiegających przez naszą gminę – apelował Piotr Derejczyk do radnych i sołtysów podczas niedawnej sesji rady gminy w Miedźnie. – Na przełom października i listopada są planowane konsultacje tego projektu. Dla mieszkańców szczególnie ważna jest tutaj kwestia zjazdów z drogi na działki – dodał wójt.
Sprawa jest niebagatelna. Gdy niedawno przebudowywano drogę Wręczyca–Kłobuck, spora grupa właścicieli gruntów przyległych do drogi po zakończeniu robót stwierdziła, że nie wykonano zjazdów na ich działki. W wielu wypadkach zarząd dróg tłumaczył, że po prostu zjazdy nie były zalegalizowane, a czasem też w ogóle widoczne w terenie. Żeby taka sytuacja nie wystąpiła w innych miejscowościach – podczas przebudowy kolejnych odcinków dróg wojewódzkich – samorządowcy mnożą apele do mieszkańców, by o swój interes sami zadbali odpowiednio wcześniej. I aby upewnili się, że zjazd na ich działkę został w projekcie w ogóle ujęty.
– Jeśli zjazd z drogi na pole czy inną działkę prywatną ktoś ma wykonany przed rokiem 2003, to jest zjazd bezpieczny w tym sensie, że powinien zostać ujęty w projekcie jako istniejący. Jeśli zjazd został wykonany po roku 2003, to jest ryzyko, że województwo, wykonując remont drogi, taki zjazd po prostu usunie – przestrzega Derejczyk. (jar)

Czytaj więcej w najnowszym numerze„Gazety Kłobuckiej” lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023