Krzepice

Weekend z animacją

Zainteresowani animacją wzięli udział w trzydniowych warsztatach, które w krzepickim GOK-u poprowadzili znawcy tej ciekawej techniki filmowej. GOK KRZEPICE
Weekend z animacją

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krzepicach odbyły się trzydniowe warsztaty „See the sound” dla zainteresowanych animacją poklatkową

To autorskie przedsięwzięcie Marka Straszaka z UdK w Berlinie oraz Wojciecha Kukuczki z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, realizowane przez Fundację Wielki Człowiek. W krzepickim GOK-u program warsztatów zakładał najpierw wprowadzenie uczestników w tematykę tej dziedziny twórczości, a następnie przemyślenie przez nich własnych realizacji animacji poklatkowych. To w piątek. W sobotę przyszedł czas na własne realizacje. Rozpoczęło się wykonywanie pierwszych zdjęć do własnych animacji. Z kolei niedziela, trzeci dzień warsztatów, poświęcona była montażowi animacji. Potem był jeszcze wykład na temat historii tej dziedziny sztuki i w końcu pokaz gotowego montażu wykonanych podczas warsztatów animacji.
– Uczestnicy warsztatów byli bardzo zaangażowani, kreatywni i twórczy – mówi Wojciech Kukuczka, jeden z wykładowców. – Osoby te nauczyły się wiele zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Każdy z biorących udział w warsztatach przygotował własną realizację. Podsumowując, wszystkie te osoby wypadły bardzo dobrze – dodaje.
– Nasi uczestnicy biorą udział w konkursie na najlepszą animację warsztatową „See the sound”. Głosowanie jest możliwe na profilu warsztatów, a uczestnicy zajęć, które odbyły się w Krzepicach, rywalizują o głosy z uczestnikami edycji, która miała miejsce w Jasienicy, i z tymi, którzy wezmą udział w warsztatach w Zdzieszowicach i Istebnej – informują przedstawiciele krzepickiego domu kultury. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024