Kłobuck

Będą badania profilaktyczne

Dzięki porozumieniu z powiatem fundacji łatwiej będzie dotrzeć ze swymi prozdrowotnymi akcjami do mieszkańców naszego powiatu.
STAROSTWO POWIATOWE KŁOBUCK
Będą badania profilaktyczne

Starostwo powiatowe zawarło porozumienie z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Namacalnym efektem współpracy będą badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu

Fundacja zajmuje się profilaktyką zdrowotną, popularyzacją idei transplantologii i szerzeniem edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy i ratowania życia. Jedną z jej prozdrowotnych akcji mieliśmy okazję zobaczyć we wrześniu na kłobuckim rynku podczas sobotniego finału Dni Długoszowskich. Dzięki porozumieniu z powiatem łatwiej będzie koordynować na miejscu tego typu akcje zabrzańskiej fundacji. Z kolei powiat – a konkretnie jego mieszkańcy – skorzystają z możliwości uczestnictwa w badaniach profilaktycznych.
– Chcemy, aby takich akcji prozdrowotnych, jakie oferuje fundacja, odbywało się u nas kilka rocznie, podczas różnych imprez plenerowych – mówi starosta Henryk Kiepura, który w ubiegły piątek w Zabrzu podpisał porozumienie w imieniu powiatu.
Poza badaniami np. poziomu cukru, cholesterolu czy ciśnienia krwi, które będą wykonywane podczas imprez plenerowych, korzystne z punktu widzenia profilaktyki mają być także spotkania bardziej teoretyczne, a poświęcone dbaniu o zdrowie i zdrowy tryb życia. Spotkania takie mogłyby być adresowane do osób starszych, ale nie tylko. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Znów dojedziesz linią 64 do Częstochowy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2024

Teatralne rozmaitości w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024