Sport szkolny

Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe

Sztafetowy bieg przełajowy uczniów szkół podstawowych na dystansie 6 x 1 000 m.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe

Sztafetowe biegi przełajowe rozpoczęły XVII edycję współzawodnictwa szkół Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kłobucku. Na obiektach sportowych kłobuckiego OSiR-u w mistrzowskiej powiatowej imprezie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wśród dziewcząt i chłopców

– W inaugurującej powiatowe współzawodnictwo szkół przełajowej imprezie uczestniczyło 276 zawodniczek i zawodników. 6-osobowe sztafety rywalizowały wśród chłopców szkół podstawowych i gimnazjów na dystansie 1 000 m, a wśród szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1 500 m. Dziewczęta we wszystkich trzech kategoriach biegały na 800 m – informuje Przewodniczący PSZS w Kłobucku Dariusz Wojnowski.
Wśród szkół podstawowych triumfowały dziewczęta z SP 1 Kłobuck i chłopcy z Przystajni. W gimnazjach bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta ze Starokrzepic i chłopcy z Zawad, a wśród szkół ponadgimnazjalnych podwójny sukces zanotował Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku. Najlepsze szkolne biegowe sztafety otrzymały puchary i dyplomy. (Sas)

Czytaj więcej w najnowszym numerze „Gazety Kłobuckiej” lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sport szkolny

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Sport szkolny