Popów

Osiem lat Jutrzenki

Zespół stara się nie tylko występować, ale także współorganizować życie kulturalne w gminie.
KGW POPÓW
Osiem lat Jutrzenki

Podczas kameralnego spotkania w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Popowie obchodzono ósmą rocznicę działalności Zespołu Śpiewaczego „Jutrzenka”

Teresa Żurawska – założycielka zespołu i organizatorka obchodów jego rocznicy – już na wstępie serdecznie dziękowała wszystkim zaangażowanym w działalność „Jutrzenki”, wręczając przygotowane przez siebie dyplomy. Witała też przychylnych wobec zespołu gości: wójta Bolesława Świtałę, dyrektor szkoły Bożenę Sikorską, gości z Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach z komendantem ppłk. Jerzym Cyrulikiem na czele. I do gości trafiły wyrazy wdzięczności za wsparcie i pomoc dla „Jutrzenki”. Ci zaś odwdzięczyli się upominkami. Komendant Cyrulik, poza bukietem róż, podarował zespołowi obraz ilustrujący jego występ przed amerykańskimi gośćmi ośrodka szkolenia w Kulach. Wtedy „Jutrzenka” reprezentowała nie tylko lokalny folklor, ale całą polską kulturę.
Naturalnie nie ograniczono się do ceremonii jubileuszowych. „Jutrzenka” zaśpiewała dla gości trzy piosenki, w tym jedną szczególną.
– To piosenka o wszystkich członkach naszego zespołu, do której słowa napisała jego członkini, pani Wanda Kluza z Zawad – wyjaśnia Teresa Żurawska.
Tego wieczoru był też toast za zdrowie jubilatów i gości oraz okolicznościowy tort. Przy biesiadnym stole przyszedł potem czas na wspominanie dokonań zespołu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Ile wydali na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

60-latka niemal wjechała pod pociąg

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2024

Skarżą się gminie na powiatowe drogi

Jarosław Jędrysiak19 lutego 2024

Ktoś podszywa się pod urzędników

Jarosław Jędrysiak16 lutego 2024