Tenis stołowy

Tenisowe Grand Prix Śląska strażaków

W pojedynku finałowym utytułowany Jarosław Tomicki z KM PSP Gliwice (z prawej) pokonał Piotra Skubałę (KP PSP Lubliniec).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Tenisowe Grand Prix Śląska strażaków

W hali sportowej gimnazjum w Kłobucku 39 zawodników reprezentujących 12 komend miejskich i powiatowych PSP województwa śląskiego rywalizowało w VII Grand Prix Śląska w tenisie stołowym

Stanisław Wrzesiński
Coroczne tenisowe Grand Prix o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP składa się z cyklu czterech turniejów, podczas których tenisiści-strażacy gromadzą punkty do klasyfikacji generalnej.
– Pierwsze tegoroczne Grand Prix odbyło się w Bytomiu, drugie w Częstochowie, a cały cykl zakończy listopadowy turniej w Żywcu – informuje sędzia główny trzeciego kłobuckiego turnieju Grzegorz Garbaciak.
W kłobuckim turnieju triumfował, podobnie jak w roku ubiegłym, utytułowany Jarosław Tomicki (KM PSP Gliwice), który pokonał w finale grającego na co dzień w III-ligowej Liswarcie Lisów Piotra Skubałę (KP PSP Lubliniec). Trzecie miejsce wywalczył Dariusz Steuer (KM PSP Gliwice). W klasyfikacji drużynowej KM PSP w Gliwicach wyprzedziła KP PSP w Żywcu oraz CS PSP w Częstochowie.
W klasyfikacji generalnej po trzech turniejach prowadzi również Jarosław Tomicki (w przeszłości m.in. tenisowy wicemistrz Polski z 2010 r.) przed Piotrem Skubałą oraz trzecim Dariuszem Steuerem. Najlepsi reprezentanci KP PSP w Kłobucku, tj. Rafał Kostarczyk i Jarosław Krawczyk, plasują się na 18. i 19. miejscu w stawce 53 sklasyfikowanych zawodników.
Trzeci turniej VIII Grand Prix Śląska wspólnie otworzyli burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski oraz komendant powiatowy KP PSP w Kłobucku Zbigniew Desperak, życząc wszystkim uczestnikom ,,połamania rakiet”. Zwycięzców dekorował dyplomami, pucharami i nagrodami naczelnik Wydziału Szkolenia i Sportu Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach Bogdan Bonczek wraz z komendantem powiatowym Zbigniewem Desperakiem.

Czytaj w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tenis stołowy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Tenis stołowy

Powiatowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS

Redakcja12 lutego 2017

XII Grand Prix Krzepic

Redakcja21 stycznia 2016

Piąte miejsce Spartakusa Krzepice

Redakcja9 stycznia 2016

Powiatowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS

Redakcja21 grudnia 2015