Zajączki Pierwsze, Krzepice, Katowice

Wielki puchar dla Zajączek

Sołtys Zajączek Pierwszych prezentuje okazały puchar. Poza nim nagrodą za drugie miejsce w wojewódzkim konkursie są też pieniądze dla sołectwa. Już wiadomo, na co będą wydane.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wielki puchar dla Zajączek

Zajączki Pierwsze zostały nagrodzone w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”. Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbyło się 15 października w Sali Sejmiku Śląskiego w Katowicach

Wspólna sprawa
Wiele osób dokładało starań, by wieś dobrze wypadła w wojewódzkim konkursie. Gdy 28 lipca miejscowość odwiedziła komisja konkursowa, w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy podjęło ją całe grono osób aktywnie działających na rzecz lokalnej społeczności, w tym m.in. tutejsze koło gospodyń, miejscowa orkiestra dęta, a także przedstawiciele szkoły i gminy.
– Pochwaliliśmy się działalnością, zaangażowaniem mieszkańców w akcje, prace społeczne i projekty. Komisja miała okazję wysłuchać koncertu orkiestry, wiersza autorstwa Barbary Szymańskiej, malowniczo opisującego Zajączki Pierwsze, noszącego tytuł: „Zajączki. Sama nazwa, jak wiecie, jest czymś ważnym w tak ogromnym świecie…”. Przygotowane były również lokalne potrawy do degustacji, atrakcyjna prezentacja multimedialna do obejrzenia. Przede wszystkim zaś komisja mogła się naocznie przekonać, że nasza wieś jest piękna – relacjonuje Daniela Szczepaniak, dyrektor szkoły.

Nagroda na rzecz wsi
Drugie miejsce w tytułowej kategorii konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego” to najlepszy wynik z powiatu kłobuckiego odkąd konkurs jest organizowany.
– Atutem Zajączek Pierwszych jest to, że realizowane projekty służą ludziom. To nowoczesne, wielofunkcyjne boisko, plac zabaw, parkingi, stroje dla orkiestry – mówi burmistrz Krystian Kotynia.
15 października w Katowicach nagrody odbierała delegacja z Zajączek Pierwszych i gminy Krzepice, m.in. sołtys Barbara Pilarz. Poza pokaźnych rozmiarów pucharem to także zastrzyk gotówki – 15 tys. zł za drugie miejsce już wpłynęło na konto gminy i będzie spożytkowane na potrzeby sołectwa. Już wiemy jakie.
– Zdecydowaliśmy w sołectwie, że dzięki tym pieniądzom powstanie u nas w Zajączkach siłownia na świeżym powietrzu – mówi sołtys Barbara Pilarz.
Laureaci konkursu nie tylko odbierali nagrody. Przedstawicielki KGW, Dorota Baran i Bożena Sądel, miały sposobność podjąć gości uroczystości przy „Zajączkowskim stole”, cieszącym się sporą popularnością z powodu pysznych potraw, które na nim serwowano. Laureaci konkursu przygotowali też specjalne prezentacje o swoich miejscowościach. Członkowie delegacji z Zajączek i Krzepic subiektywnie oceniają, że prezentacja Zajączek była po prostu najlepsza. (jar)

Zdjęcia:

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajączki Pierwsze, Krzepice, Katowice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Zajączki Pierwsze, Krzepice, Katowice